Únor 2014

Kolotoče everywhere...

27. února 2014 v 9:24 | Usher |  ME & my gup
Konečně mám volno... sice jen čtvrtek a pátek, ale i to postačí. Dnešní čtvrteční den poslouží jako návštěva nemocné babičky... a večer směr Praha. A jelikož bych už nic nestihl do konce února přidat, tak jsem se rozhodl přidat něco nyní. Stejně nějak nevím co, ale ono se něco najde. :D
Možná se zase zdá, že na blog kašlu, ale to není pravda... chodím to tu denně kontrolovat, jen nějak není co psát :D něco co bych psát chtěl... ale ono se zase určitě něco najde. Třeba napíšu po víkendu. A jelikož se v sobotu otevírají brány Matějské pouti, tak snad bude o čem psát. Nikdy jsem tam nebyl... celkově, na poutě moc často nechodím a kolotoče mi nic moc neříkaj. Ale za to může mamka! Vždycky když v okolí byly kolotoče, tak jsme šli jen na kačery -_- ... pak na řetízkáč a ještě jsem se svezl na to prehistorickém kolotoči s koníčkama a autíčkama. :D No, ještě, že už nejsem malý... ale každopádně na centrifugu a podobné úchylárny mě nikdo nedostane! :D Minulý rok jsem byl na pouti v Dobré u Frýdku-Místku... takovej masakr, samozřejmě že jsme (díky mě) byli jen na autíčkách :D ... bum sem bum tam... No, snad se odhodlám i k něčemu většímu! :D

No a než odjedu, tak jsem si ještě stihl stáhnout nového Pharrella Williamse - má na albu G.I.R.L. docela zvučné kolaborace a líbí se mi i názvy songů. A Happy mi překvapivě ještě neleze na nervy, i když hraje v rádiu furt! Dále jsem si stáhl nové album od Kida Cudiho (taková jména by se neměli skloňovat :D). To bude taky cool. A možná i více než ten mainstreamový Pharrell. Uvidím. :)

Nicméně na konec tohoto článku strčím něco jiného. Něco, co už Vám strašně dlouho doporučuji! Ennie, doufám, že si to konečně poslechneš a nepřesuneš to zase na jindy, jak je tvý ctěným zvykem. :D Takže tady jsou MS MR...


Tak mějte krásný zbytek týdne! :)
btw. Když už budu v té Praze, samozřejmě bude i návštěva Bontonlandu... Hmm... co si pořídím tentokrát?! :D

Tak to už je všechno. :)

Doporučuji: Nina Nesbitt - Peroxide

16. února 2014 v 19:31 | Usher |  Recenze CD
Hodně dlouho se mi nestalo to, co se stalo teď. Náhodně jsem si stáhl CD, u kterého mě zaujal název a samozřejmě jsem se taky koukal na hudební styl. A teda, musím uznat, že jsem si uměl vybrat!


Narazil jsem na album mladičké skotky Niny Nesbitt a je to bomba! Směs kvalitního popu, kreativního indie a inspirativního folku. Hudba celého alba je strašně originální a má svůj vlastní svět. Vše je velice hravé a příjemné. Jako bombónek je zde i hlas samotné Niny, která má tedy vážně ohromný talent. Tak dobrý hlasový projev jsem zase dlouho neslyšel a bojím se, že ani neuslyším. Doufám, že tahle hudba oficiálně dorazí i k nám. Ne, že by tady nebyla... je! Je trochu z jiné strany - a to té reklamní - akorát už nevím, do které reklamy vložily song "Stay Out".

No, možná je to předčasné, psát recenzi, když to album teprve poslouchám a neslyšel jsem jej až do konce, ale jinak to prostě nejde. Tohle album si zaslouží, aby o něm bylo alespoň trochu vědět. ;) A navíc, trochu toho folkového popu nikdy nikoho nezabilo, takže by si to mohlo poslechnout více lidí! A doufám, že poslechne. Bylo by fajn, kdybych zase začal poslouchat něco, co se do ČR dostane až za půl roku (jako tomu bylo u Lany Del Rey).

Zpět v albu "Peroxide". Tohle cdčko je rozhodně povedené. Jen není pro ty, co čekají současné americké rytmy. Ti nechť rovnou tohle album přeskočí. Dance, elktro a podobné sračky zde totiž nejsou. Jak jsem již psal, je to vše založeno na kvalitním popu. Bez váhání bych tuhle interpretku přirovnal k Amy McDonald, Lily Allen, Emeli Sandé nebo třeba k Edu Sheeranovi - jehož hudba je také na stejné vlně! Hodně! A protože se mi líbilo Edovo album, tak tohle od Niny, je pro mé uši také dost kvalitní baladou.

/teď si dám pauzu, song "Some You Win" má dost dobrou hudbu,tak si zatrsám :3 :D/

Songy jsou strašně dobře seřazeny a pasují do celého konceptu alba. Na albu není žádná ultra rychlá píšnička, spíše pozitivně plynoucí. Jak říkám, je to strašně dobře vykonstruované. Ty rychlejší songy jsou prokládány pomalejšími, aby se člověk nenudil. Nedá se říct, že by to byl typický šálek mého čaje, ale je to brutálně dobré. A když já tohle říkám o takobvém stylu hudby, tak už na tom vážně něco bude! :D ... Něco mi říká, že budou dobré i texty, já si četl jen texty k písním "Selfie" a "The Apple Tree" - ty beru jako povedené, něco mi říká, že to všechno budou texty o aktuálních tématech jakými jsou láska, vztahy, vnímání sama sebe a společnost jako taková samozřejmě. A navíc je dobré, že z toho dýchá moderna a mladost! Song "Selfie" je jeden velký young boom!

Když to celé shrnu, tak mě to album baví. Už jsem skoro na konci, jen dva-tři songy do konce a ani chvilku jsem neměl vyloženě pocit, že bych se nudil! Prostě, mě osobně se líbí a Vám to můžu jen a pouze doporučit! :)
A komu by se vyloženě nechtělo album stahovat - je k volnému streamu přímo na youtube VEVONinaNesbitt. ;)

Dnes oblíbené songy vypisovat nebudu. Líbilo se mi jich dost a myslím, že si každý jednoznačně najde alespoň jeden song, který by ho mohl zaujmout! :)

Celkové procentuální hodnocení: 89%

Jsem zvědav, jaké hodnocení bude tohle album mít od odborníků. Za mě je to kvalita! A to všemi deseti! ;) A příští recenze asi až u Lei Michelle popřípadě u The Pretty Reckless - dvě alba, které docela očekávám, když nepočítám ještě Kylie! :3 :) Takže asi tolik...


Je to tak, a ne jinak...

5. února 2014 v 20:49 | Usher |  ME & my gup
Tohle bude hodně osobní článek...

No, tak snad poprvé... a možná i naposledy Vás nechám nakouknout do mých pocitů a celkově do mého života. Nechci nikoho o ničem přesvědčovat, nechci být jako trouba, co píše kraviny - to dělám bežně. :D Dnes to vezmu trochu více ze života. A když píši trochu, myslím tím hodně.


V poslední době se hodně často setkávám s titulem "Beyoncé - současná ikona gayů"(tohle jsem před půl rokem viděl na nějakém českém bulvárním serveru). Někdo asi zapomněl na Madonnu, Gagu a Kylie... ale to nevadí. Každopádně to asi celkově pojednává o mě. Nemusím psát asi více. ;)
Je hodně věcí, které bych na sobě chtěl změnit... a v posledních pár letech se toho opravdu hodně změnilo. Je velice příjemné mít se o koho opřít, mít u sebe někoho, kdo mě miluje, jako já jeho. Je to prostě fajn, láska. Ale to nikomu netřeba vysvětlovat. Jen jsem se s vámi chtěl podělit - tedy s těmi, co to po attacku 1D nedošlo. :D Nejsem až takový ten typ, co by se každému chlubil. Ba naopak, radši si zalezu do rožku a všechno si sám pro sebe tutlám. Ale někdy přijde den jako ten dnešní a prostě se mi zachce svět informovat o nepodstatných věcech... pro vás nepodstatných! Na mě to ale nic nemění. Jsem pořád stejné tele, jako vždy. A myslím, že ve vašich očích se taky asi nic nezmění. Možná si jen budete muset pročítat čím dál tím více popových recenzí, protože mi rockové věci nejsou tak blízko, jako byly kdysy. Nic to ovšem nemění na Simple Plan, The Pretty Reckless, Linkin Park a takovém tom základu pár vyvolených, které si vážně hrozně rád pouštím (Eminem, Example, Tinie Tempah, Jamie Cullum...). :) Nebude to jen hudba typu Madonna a Gaga. To vážně nehrozí! I když, po tom, co píší o Bey. :D Nooo... raději nekomentovat. Otázka, zda-li je to pro ní čest nebo nikoliv. Já radši odpověď znát nechci. :D

Hodně jsem se zase teď rozkecal, co ode mě můžete čekat za články, ale podstata zase téměř unikla. No, to je holt tím, že rád nad tématem kroužím a nechci narazit doprostřed terče. Proto si každý z tohoto článku odnese něco jiného.
A pokud jste došli ve čtení až jsem, tak děkuji. :)

Nejsem takový ten typ, co by zbožňoval růžovou, máchal kolem sebe rukama jako Vondráčková při sladkém mámení (i když :D ...) a už vůbec nejsem ten typ, co si libuje v nakupování. Ale někdy jsou i takové ty "divné" dny. Třeba nedávno jsem si šel kupovat boty. Hnus... bral jsem první dobré a sbohem. :D Ale na Vánoce jsem si ty nákupy užil, to je zasejc pravda. :) Celkově doufám, že nikoho z Vás tento článek nepohorší. Přiznávám, že se najde hodně lidí, co je pro i proti. Já za nic nemůžu! :D Nikdy, v ničem... (jen občas :D)...

Recenze: Katy B - Little Red

3. února 2014 v 22:55 | Usher |  Recenze CD
Dnes jen v krátkosti, pár názorů a myšlenek k novému albu Katy B. Radši se ozívám, aby jste neřekli, že jsem na vás zanevřel! :D ... A navíc, dlouho tady nebyla recenze.

Katy B je vážně dobrá anglická zpěvačka. Její hity se celkem překvapivě hrají i u nás. Docela dost lidí zná songy Katy on the mission a Lights On, které se mi teda fakt moc líbí. Lepší songy jsem už na debutu jen těžko hledal, i když se najdou i tací, co je našli. Popřípadě si oblíbili celé album. ;) ... Myslím, že Katy docela slibně navazuje na první album. A já si troufám říct, že se mi to druhé album líbí o dost více než to první. Pořád je to hodně podobné a přesto je to originální. Kdyby jste nevěděli, kam přesně Katy B zařadit, tak je to takové elektické funky s příměsí elektro-popu a kapkou dubstepu, který je skoro necitelný (jak ve které skladbě). Tohle album má co ukázat. Katy sice nemá v porovnání se svými kolegyněmi široký rozsah hlasových stupnic, ale dokáže vám vlézt do hlavy. A pokud se to stane, jen tak lehce se jí nezbavíte. Chytře jsou také do většiny songů vsunuty nástroje, které novém album propojují s debutem. Dokážu si sám sebe představit, jak se u některých skladeb vrtím. Některé jsou i přes svůj dance charakter vhodné převážně pro klidný poslech na rozloženém gauči s drinkem v ruce a při utlumeném světle. A navíc... k dávce dobrých hudebních kousků je zde i vážně příjemný a povedený cover alba! V USA by se měli učit! ;) Ale abych nepsal jen samé klady, mám tady i pár záporů. Ty se týkají zejména především songů Play a I Like You, které mě teda moc nezaujaly. Alespoň místo jedno z nich by na album nacpal song "What Love is Made Of", který byl jedním z pilotních singlů tohoto alba. Na konečný tracklist se však nedostal. Asi se Katy moc nezdál... škoda! Velká škoda! Ten song se mi hodně líbil... ale ty ostatní jsou také dobré! Né-li lepší. Rozhodně bych doporučil songy: Emotions, Aaliyah, Still, Crying for No Reason a Sapphire Blue. Tyto songy za to totiž opravdu stojí! Ale už teď je mi jasné, že se tato hudba nelíbí úplně všem. ;) Jenže já se dostal do stádia, kdy si stokrát radši poslechnu tohle, než nějaký rockový hnůj... I když, je fakt, že pořádní Linkini, perfektní Simple Plan a drsnější The Pretty Reckless mi asi nikdy vadit nebudou. :)

Celkové procentuální hodnocení: 83%


Tolik asi k dnešní recenzi... Věřím, že máte zase na chvilku co číst a poslouchat... A pokud ne, tak asi bohužel?! :D No, uvidím, na co se vrhnu příště, jelikož teď asi nic moc vycházet nemá... až v březnu The Pretty Reckless na které se strašně těším. Má to i drsný obal! :3 A spolu s nima i Kylie, na kterou se těším jak by smet! :) Ale pro dnešek už končím, tak se mějte, a příjemný týden. ;)

TOPlist


web hosting: blog.cz / admin and layout by: Usher / 2008 - 2011 2012 - present