Březen 2014

Prý vintage styl frčí... tak jsem oblékl blog

31. března 2014 v 23:01 | Usher |  Extra
No, asi už to chtělo. Něco málo přes tři měsíce se na Vás koukala z mého blogu Beyoncé. Ten layout se mi nelíbil už když jsem jej nastavil. :D Ale teď je jaro a s ním přichází nový vzhled. Ze všech stran se do naší malé zemičky dostává styl vintage, který je ponořený do let dávno minulých. Já jsem si řekl, že by nebylo od věci to nepoužít. Přece jen je dobře, když se jde s dobou ;) ... Neříkám, že je to můj nejlepší výtvor, protože není, ale jsem spokojen. Upřímně, první verze byla s Londýndem, druhá s Paříží a pak sem se nasral a udělal tohle. Žádné město, ale prostě hudba :3 ... Doufám, že jde poznat ten nápad s tím přehrávačem. Pokud ne, tak na to kašlete. :D Mě to přišlo jako dobrý nápad a navíc jsem to takto nikde neviděl. :)

Uvažoval jsem taky, že použiji Cher Lloyd nebo Taylor Momsen, ale to se mi taky nechtělo. Teď tu byla dlouho Beyoncé a někdo by si ještě mohl myslet, že to je blog o nějaké celebritě. Přitom není. I když je fakt, že některým silně nadržuju... One Direction by mohli povídat. :D ... No, to je jedno. Prosím tedy o vyjádření k novému layoutu. ;)


Jedna, dvě, tři... Lily!

31. března 2014 v 21:19 | Usher |  ME & my gup
Před pár dny jsem se celý nadšený rozplýval nad Cher Lloyd. Dnes se budu zase rozplývat, ale ne nad Cher. Budu sice navazovat na předchozí článek, ale dnes půjde o zmíněnou Lily Allen. Na její nové album Sheezus se těší hooodně moc lidí. Ne, že bych se divil! Právem je to jedno z nejočekávanějších alb roku. Přece jen kdo by neznal její pecky The Fear, Smile, Fuck You nebo Not Fair. Teď k těmto super songům přidá další dávku. A to pořádnou. Deluxová verze nového alba bude obsahovat rovnou 17 songů. Z nichž je již v této chvíli 5 venku! Všechny jsou více než skvělé, teda alespoň dle mého názoru...

Na albu bude, dle mého názoru, několik různých forem, nálad, pocitů a nespočetně moc trefných rýmů nejen na současnou scénu ve světě. Já si už teď našel klenot alba a doufám, že tam takových songů bude více! Mám na mysli skladbu "Our Time". K tomuto songu je již i klip, který vyšel sotva před pár týdny. Klip je zajímavý, vtipný a zase... má nést něco navíc a nese!

Květen bude mocný měsíc! Hudební žebříčky v UK se pod náporem Lily Allen a Cher Lloyd propadnou a nezvládnou tu tíhu dobré hudby! :D Prostě "Sheezus" je další album, které s radostí očekávám a určitě se zařadí do nějakého žebříčku za rok 2014, společně s The Pretty Reckless, Cher Lloyd a Kylie Minogue. :)

Jako ochutnávku dávám níže video k již zmiňovanému singlu "Our Time" a jsem zvědavý na vaše názory! :) Já to žeru! :DJustin Bieber - Memphis

29. března 2014 v 14:46 | Usher |  Video
Ještě jeden článek si dnes dovolím přidat. Budete song. Překvapivě to nebude od Cher, o které jsem se dnes zmiňoval, ale budete člověk, o jehož tvorbě jsem radši dlouho nepsal. Mám na mysli problémového Justina, Biebera samozřejmě. No, z nového alba se mi převážná část songů nelíbí, ale najdou se i vyjímky a jednu z nich bych Vám tu teď z dovolením šoupl. Tenhle song vůbec není špatný. Na albu je úplně poslední. Když jsem chtěl celé album vzdát, tak přišlo tohle. Zaujalo mě to. Zkuste, možná se to zalíbí i Vám. ;)


Tak? Co vy na to? :D ... Ennie, prosím, když už si to poslechneš, buď mírná. :D


Květen bude "Lloydovský"

29. března 2014 v 13:41 | Usher |  ME & my gup
Po mém osobním zklámání z debutu Lei Michelle se těším na jinačí kalibr! A to pro mě bude asi i nejočekávanější album roku! Bezkonkurenčně! Když tedy nepočítám famózní Kylie a ještě famóznější The Pretty Reckless. Mám na mysli desku "Sorry I'm Late" od mladičké angličanky Cher Lloyd. Její hudbu zbožňuji. Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější interprety. Kdybych ji měl umístit ve svém osobním žebříčku, byla by asi třetí... protože Beyoncé nikdy nic nepřekoná... ale Cher je jen krůček od druhé Ashley, která pokud brzy nevydá novou hudbu bude klesat. Za třetím místem v žebříčku oblíbenosti (ne, nemám takový žebříček :D ale bylo by vtipné ho mít) zůstávají i Demi Lovato, Ellie Goulding, Nicki Minaj a další...

No, ale zpět k albu! Jsou venku již tři songy! A je docela smutné, že mi jako nejslabší z nich přijde zrovna ten, který byl prvním singlem. Mám na mysli "I Wish". Song, který vyšel už na podzim minulého roku. Přesto je nejméně "Lloydovský". Ostatní novinky "Sirens" a "Dirty Love" jsou naprosto bombové! Totální Cher jako z prvního alba. Osobně si myslím, že chtěla zkusit mírně přesedlat na americký styl, ale to jí z "I Wish" nevyšlo, tak se vrátila k sobě. A je to dobře, protože pokud celé album bude takové, tak se opravdu máme na co těšit! :) Prostě není to rozhodně zklamání! Ani trošku...

Jo a ještě na jednu věc nemohu zapomenou... postupem času mění i barvu svých vlasů... Už je skoro blondýna.(ne není, ale hodně jí to na hlavě světlá :D) Mě osobně se blond vlasy líbí nejvíce, takže mi další Barbie v řadě vadit nebude. :D Přece jen už ten barbie style chytla i Beyoncé... U Ashley a Ellie je to normálka... tak proč ne... všechny oblíbenkyně budou barbie. :3 :D

A úplně nakonec ještě to nejdůležitější. Nové album Cher vyjde v půlce května - 17. května. Což je necelé dva týdny po vydání další úžasné desky, tentokrát od Lily Allen, na kterou se taky nehorázně těším. :)


Jo a ještě jedna připomínka. Sympatie k ní mám i pro její oči! ♥ Konečně někdo, kdo je má tak tmavé jako já. :D


Recenze: The Pretty Reckless - Going to Hell

17. března 2014 v 22:55 | Usher |  Recenze CD
Tak jo, přidám tedy konečně tu recenzi na album "Going to Hell" z dílny The Pretty Reckless. A hned na začátek alba musím uznat, že mě album překvapilo (níže ve článku se dozvíte víc! ;)).

"Omlouvám se, ale z počátku článku ještě doposlouchávám hrající One Diretion, proto pořádně nevím, co píšu :D ... celkově vzato tu hudbu velice zajímavě kombinuji. Došlo mi to dneska v buse, když jsem měl zaplé náhodné přehrávání. Kylie, Ashley, Kesha, One Direction a najednou se zapli Linkin Park, Fall Out Boy po nich Lights, Katy B a The Pretty Reckless. No, bylo to vtipné. A byl jsem rád, že to nikdo neslyší. - beztak to někdo slyšel, ten autobus byl přervaný k prasknutí! A zrovna u těch 1D :D"

No nic, pojďme tedy na recenzi k TPR!

Celé album je oproti debutu laděný do "dospělejší" a temnější tóniny. Debutové album bylo sice také tématicky podobné, nebylo však ani náhodou tak dobře ucelené, jako je tomu u "Going to hell". A hned tohle je jeden z faktorů, které jsem nečekal. Upřímně jsem si představoval podobný "cirkus" jako na první desce. A ono nic. Asi by se zrovna u takové veličiny, jako je pro mě TPR hodilo, abych rozvedl každou písničku zvlášť, že?! No dobře, udělám to tak...


Follow Me Down
Nevím proč, ale tento song se mi z celého alba líbí nejvíce. Prostě mě nezaujal. Možná je to tím, že se na internet dostal už minulý rok a tak se mi oposlouchal, i když jsem jej ani předtím moc "nejel". Ten orgasmus na začátku songu tomu taky moc nepřidal. Silný song, ale ne pro mě... Přesto refrén není rozhodně špatný, ale v celkovém aranžmá mě song moc neba.

Going To Hell
Tak na tento song jsem si musel zvyknout. Pilotní track z alba je myslím dobrým startem proma této desky a vystihuje celou desku. Proto také nese stejný název. Taylor v tomto songu strašně tlačí na pilu, ale zrovna tady je to fakt dobře! Hudebně je tento song kreativní. A zdvojený hlas při zpěvu "Going to hell" je hodně dobrým nápadem! Ovšem u mě v tomto kytarovém songu vyhrává na plné čáře middle eigth - bridge chcete-li. Tam se totiž kytárky předvedli v pro mě o dost příjemnějších místech. Chtělo to čas, ale song se mi líbí a rozhodně patří k tomu lepšímu z alba. Ale jsou i lepší!

Heaven Knows
Druhý singl a druhá pecka, která umí zaujmout. Sborový zpěv rozhodně přidal dost dobrou atmosféru. Celkově mi song přijde takový cheerleaderský. V hlavní roli opět bubny a kytara. To je samozřejmě jistota, bez toho by to nešlo. Myslím si, že by bylo potřeba více v refrénech prostrkat do toho sboru i Taylor. Ale jinak je song velice povedený - doufám, že tyto totožné slova nebudu psát u všeho. :D

House on a Hill
Tak tahle písnička mi přišla jako z hororu. No, ono celé album je takové, tak co bych měl čekat, že?!... Atmosféricky je tento song neopakovatelným zážitkem. Taylor se tady předvede hned v několika polohách hlasu. A strašně, ale opravdu strašně se mi ten zpěv líbí. Hlavně na počátku, dokud ji neztlumí rockové kytary. Každopádně frázování slov "they will" je boží! Takový tón by měla mít častěji. Upřímně, tuhle píšničku jsem si zatím nestihl až tak naposlouchat. Beru ji jako ztěžejní song této skupiny. A jakožto takový je i složitější na poslech a proto si ho chcu nechat jako bombónek, až budu mít všechny ostatní songy úplně oposlouchané. Ale rozhodně mohu tento song doporučit. Silná hudba - ne-jen co se týče stylu. Ale jak jsem již psal, ta atmosféra tomu dodala strašně hodně!

Sweet Things
Tak tohle je masakr. Napoprvé jsem tu písničku poslechl a řekl jsem si, že to je nic moc... Ovšem napodruhé jsem se zaposlouchal. Bylo to ráno v autobuse, při cestě do práce a tak jsem vnímal jen hudbu a slova. Strašně promyšlený song! Rozhovor mezi cudnou "little girl" a "evil(em)" mě strašně baví! Absolutně mi ani nevadí, že tam jsou monotóní zvuky kytary po celou dobu reférnů. Vše totiž doženou sloky, které mi vyrazily dech! ... Jediné, na co jsem si tak trochu musel zvyknout byl ten ukrutný scream, který vážně nenávidím. Nicméně už ani tady mi nevadí. :D Tento song je pecička a pro mě rozhodně jedna z trofejí alba. Tímto songem začíná také úsek songů, které se mi prozatím líbí nejvíce.

Dear Sister
Proč? Sakra proč? Takový úžasný song. A netrvá ani minutu?! Tohle je jediné, co tomu lze vyčíst! Ta hudba je boží! Ty slova... Další masakr, kterému jsem podlehl. Líbí se mi jak hlas Taylor, tak hudba a i slova. Pokaždé, když to slyším, tak opakuju "proč?!"... Ach jo, škoda. Jinak pro mě další famózní song!

Absolution
Tak v tomto songu jsem zaznamenal své osobní "Miss Nithing". Tím nemyslím, že by mezi těmito songy byla nějaká podobnost. Ta tam totiž není. Jde však o to, jak moc se mi písnička líbí. Z prvního alba jsem byl (a pořád ještě jsem) totálně odvařený právě z "Miss Nothing", na "Going to Hell" je to právě "Absolution". Song, který má velice příjemné frázování. Hudba by se dala udělat určitě kreativněji. Ale mě to zaujalo v tomto stavu, to znamená, že to nebude jen tak něco obyčejného. Toto je můj nejoblíbenější song z alba, společně s dvěma (třema... čtyřma... pěti) předchozími.

Blame Me
Příjemný song, který mi přijde jako vložka do počtu. Je sice dobrý, ale asi bych se bez něj obešel - tím nemyslím, že bych ho vyšrkt. :D Jen prostě. Je tam, tak je to fajn... kdyby tam nebyl, tak si toho asi ani nevšimnu. V tomto songu, zdá se mi, vévodí víc kytary. Hlas Taylor je sice fajn... ale více si tu člověk všimne hudby. I když je hlavní vokál konečně hodně dobře oddělen od ostatní hudby. Rozhodně tato písnička neurazí. Je příjemná... a není ani nejdrsnější. Oddych je taky fajn.

Burn
Další kraťoučký song. Na tento sonh jsem byl také zvyklí, protože stejně jako pár dalších vyšel už v minulém roce. Jenže jsem si myslel, že je to pouze nějaký krátký preview, ale on to byl celý song. :D Stane se... Kytarovka akustického stylu. Na prvním albu byly podobné "manýry". Je to fajnovka, ale moc krátká... Už od začátku se song snaží být velkolepý. Aby se pak vměstnal do minuty a třičtvrtě. Líbí se mi to. A to docela dost. Ale pořád tam vidím to "ale"...

Why'd You Bring a Shotgun to the Party
Tento song ve mě bohužel dosud neprobudil žádné pocity. Je to fajn... jen mi to přijde trochu průměrné. Není tam nic extra. Nic co bych vyzdvyhl. Je to prostě dobrý průměrný song. Rád si ho poslechnu, ale nemusel bych ho "jet" pořád dokola. Na to jsou zde jiní adepti.

Fucked Up World
Třeba tohle je ten adept, kterého bych jel pořád dokola. :D Vyřvaný nakřáplý hlas spolu s čistým. To se Taylor po pěvecké stránce fakt povedlo. Hudba mě zaujala hned na první poslech. A ten text je také boží. A kdybych měl tento song přirovnat k nějakému z debutového "Light Me Up" bylo by to rozhodně "My Medicine". Zcela určitě! Tématicky je to hodně obdobné. No, je to tam v každém refrénu - sex and love and guns like cigarettes. Ten song žeru! :D Rozhodně další top alba!

Waiting for a Friend
Tak tohle je takový malý hangover alba. Píseň o tom, jak jí všechno požírá a ona čeká na přítele až jí pomůže. Dokonalé zakončení tohoto ďábelského alba. Tenhle song i přesto, že zní jako z nějakého vydlákova má velkou váhu a bez něj by album nebylo úplné. Tato country akustická písnička s harmonikou dává přesně to, co dát má. Dobrý pocit z luxusního alba.

Velké plus dávám také za to, že všechny texty dělá sama Taylor společně s Benem, tudíž nikdo mimo kapelu není vůbec potřeba. Možná sem tam nějaký doprovodný brnkálista. A ještě se vyjádřím i k obalu alba. Ten je podle mě totiř boží. Sice z toho to peklo, hnus, temnota a další ble věci jen srší, ale je to velice dobrý obal a opravdu odpovídá obsahu.

Celkové procentuální hodnocení: 91%

Dávám jen o pár málo procent méně, než-li jsem dal Beyoncé. Takže asi tak! (Nicméně na Beyu nic nemá! :D)


Takže asi tolik z této vyčerpávající recenze. Z toho psaní se mi zachtělo spaní! :D A na chyby serte, bude jich tam jako máku. Už na tu klávesnici skoro ani nevidím! :D Tak pudu teda spát.
Příští recenze bude tedy slibovaná s Kylie - zřejmě. A silně zvažuji její řijnový koncert v Praze. No, uvidíme. :)


V nejbližší době (snad)...

17. března 2014 v 20:32 | Usher |  ME & my gup
Dříve, než bude tento blog na bodu mrazu, tak musím pustit trochu slunce a přidat nový článek. :D To jsem ale zase vymyslel blbost na začátek článku.

No, a k věci. Chtěl bych se v nejbližší době dostat k recenzím na alba The Pretty Reckless a Kylie Minogue. Do té doby asi ani moc neprozradím, jestli se mi alba líbí nebo ne. ;) I když je to myslím si velice jasné. :D ...

A chtěl bych také nový vzhled. Ne, že by mě Beya nebrala, ale už vyčpěla její "síla". Jenže ouha, na koho/co by jste se chtěli koukat pak? :) ... Jen tak něco neutrálního? Bez lidí? Jako tomu bylo v minulém layoutu?... A být váma, tak se vyjádřím, jinak se budete koukat na One Direction! :D (výhružka, která se může stát skutečností! xD)

Jinak pište, jak se máte. :D ... Ach bože, už jsem taky trochu marný co?! :D No, snad to tady alespoň ty recenze zachrání. ;)

K dnešnímu dni si pusťte tento song! Vřele doporučuji! ;)The Saturdays - Not Giving Up

8. března 2014 v 11:36 | Usher |  Video
Jelikož se mi nechce moc přidávat a nemám moc náladu, tak dnes jen krátce, abych něco přidal... :D Nový klip k super songu "Not Giving Up". Mě osobně se líbí hlavně song, klip mohl být teda o dooost zajímavější! ;)


Co vy na to? :)
TOPlist


web hosting: blog.cz / admin and layout by: Usher / 2008 - 2011 2012 - present