Říjen 2014

Recenze: Leighton Meester - Heartstrings

25. října 2014 v 9:47 | Usher |  Recenze CD
Musím uznat, že tahle novinka mě teda hodně překvapila! Ale fakt hodně! A docela pozitivně. Leighton mám rád a byl jsem rád, když vydala těch pár písní okolo roku 2009... Ale v album jsem nedoufal. Její debutový singl "Somebody to Love" byl totiž propadákem a vůbec se mu nedařilo. Leighton si počkala a přišla s deskou o pár let později... Je vyspělejší a stylově neohraničená. Hodně utíká od mainstreamu! A dělá dobře... tento tah zdá se vyšel - co se kvality týče, úspěšnost podle mého mít nebude, je to trochu náročnější hudba. Už včera jsem si to album letmo poslechl... dneska se dám do poslechu a názoru ke každé písničce zvláť... akorát se mi seřadily podle abecedy, takže to nebude seřazeno jako na albu. :D

Blue Afternon
je pomalejší skladba (jako skoro každý song na albu). Leighton zde má fakt hezký hlas a líbí se mi ta jemně gradující atmosféra. Příjemný folkovo-country-popový song...

Dreaming
Tahle písnička dostála svého jména... je tam slyšet i latino podkres. A ten hlas mě nepřestává překvapovat! Je to další pomalá písnička. Na první poslech vypadala hodně nudně, ale když jsem se do ní ponořil, tak jsem uznal, že je opravdu povedená a vytvořená s citem.

Entitled
Pamatujete si pop-rockové balady z devadesátých let? ... Tak přesně tak mi přijd, že zní tento song. A to vůbec nemyslím jako urážku! Ten rytmus je hodně dobrý. jsem překvapen z toho, jak dobře ona zpívá... protože v těch popových singlech byla prostě umělá, tady tohle jí sedí!

Good For One Things
Nejrychlejší song na albu. A už teď si myslím, že můj nejoblíbenější. Povedená hudba, která je skoro až pohádková. Kombinace country, popu a indie zafungovala skvěle. Dohromady je to pestrá škála vložená do jednoho songu. A ještě k tomu ten hlas. Tým okolo Lei asi přišel na to, že by jí měli směrovat k indie... teda jinak si to nedovedu vysvětlit. Ale tonhle bych si dokázal představit i jako singl...

Heartstrings
"Překvapivě" další balada, dle které se jmenuje celé album. Představte si hlasy Arianny Grande, Taylor Swift nebo Ellie Goulding... tak přesně takové spojení slyším v tomto songu, který je mimochodem hlavním singlem. Uznejme si, že na TOP 10, nebo dokonce na 1. příčku pohlížet nemůže... Hudba je sice povedená, hlas taky, ale strašně tomu chybí hitovost - stejně jako ostatním písním. Nebo jinak, hitovost by tam snad i byla... ale není tam ten moderní tune, který už možná některým leze na nervy, ale všichni ho všude serou...

LA
Hravá hudba mě baví už od začátku. Super vokály jí podporují. Ale vážně by bylo fajn, kdyby se to více rozjelo. Plazivá a ještě k tomu hravá hudba je sice moje, ale tu rychlost bych taky někdy někde žádal! :D Ale jo... rozjede se to... ale prostě, není to "Break Free" od Arianny, musím to tak brát. :D

On My Side
Další rychlejší song. A zase ta hudba z let devadesátých. A zase ten indie hlásek! Někdo se tady vážně snaží zaujmout druhou stranu publika... tu nemainstreamovou! Dobrý refrén! Až nečekaně rychlý a příjemný... Možná má Leighton na tokový song až moc slabý hlásek, ale jako jo, utáhne to. :) Tohle jedna z nejlepších (né-li nejlepší) songů na albu.

Run Away
A přecházíme do melancholického indie-country-popového. :D Tak pozor. Od této písnička jsem čekal tuctovost. Nedostavila se. Možná je to tím, že to poslouchám tak soustředěně a překvapeně. Ale tahle písnička je snad ještě lepší než ty před ní. :D Je sice zase pomalá, ale nic jiného už na tomto albu nečekám. Ty smyčky v druhé části songu jsou bomba. Tyjo... a ke konci to graduje! To je pecka.

Sweet
Song, který je všechno, jen ne "svít"... Housličky pro zkrášlení hudební šedosti. To je docela fajn. Hudba zní ale po dobu všech songů v celku stejně, což je velké mínus celého alba. Je to prostě unylé... Ale neříkám, že to je špatné, to totiž vůbec ne. Zrovna tento song má něco do sebe, ale čekal jsem něco veselého... to se nedostavilo. Škoda... melancholie je tady až moc... Ale když se podívám na obal, tak to i chápu. ;) Sweet má příjemnou instrumentálku... v druhé části písničky, když tam nejsou bubny dokonce dostávám pocit toho "Sweet" pocitu!

Škoda, že je na tomto albu pouze 9 písniček. I když, pokud by všechny měly znít stejně tak je dobře, že místo 15 je tu jen 9 songů. Albu postrádá hitovost. Určitě stojí za poslech... ale čekejte, že pokud vás zaujme, tak rozhodně ne na první poslech! ... Celkově mě to potěšilo - nezklamalo, protože jsem vlastně ani nic nečekal. Je to příjemná odpočinková hudba do opravdu hnusného počasí, ale dneska tady svítí slunce, takže pryč s tímto albem...

Celkové procentuální hodnocení: 68%Co dodat.. snad jen to, že v listopadu vychází jak One Direction, tak Nicki Minaj! :D Teším se!
Ale s recenzemi... no, uvidím, jestli se mi bude chtít. :D


One Direction - Steal My Girl

24. října 2014 v 20:28 | Usher |  Video
Věřím, že na tohle video teď na blogu narazíte tak často, jako každý večer na kartáček na zuby. :D Nové a velice očekávané video britských One Direction je tady. Já snad asi ani nic říkat nebudu. :D Jsem zase jako náctiletá nána nadopovaná práškama. :D Prostě se mi to líbí... přijde mi to zábavné a na "Power"(pokud jste viděli video, tak chápete) se mi dobře dívá. ;)


PS: Poprvé si začínám více všímat Nialla... ach jo! :D ... vidím to na nový layout :DDD


God Only Knows

11. října 2014 v 15:56 | Usher |  Video
Od 7. října tohoto roku je možné vše. Protože vecpat do 2 minut a 40ti sekund tolik hvězd a udělat tak pohádkový videoklip se nepovede jen tak. Tady to ovšem vyšlo! Říkáte si, o čem to zas brblám?! ... Stanice BBC přichází s novou službou BBC Music. A s tím také přišel i promo song. Původně z roku 1966, zpívaný skupinou The Beach Boys. V tomtoročním kabátku se v něm sešlo ale sposta jiných hvězd, zastupujících nejen UK... a proč jsem z toho tak unešený? Protože to prostě nejde jinak.
Ve videu se střídají například Pharell Williams, Emelie Sandé, Jamie Cullum, Florence Welsch, Kylie Minogue, Jake Bugg, One Direction, Elton John, Sam Smith nebo třeba Paloma Faith.

Rozhdoně je o co stát! ;) Koukněte se na to boží pohádkové video! :DRecenze: Ed Sheeran - X

11. října 2014 v 12:11 | Usher |  Recenze CD
Dlouho slíbená recenze. Konečně jsem se k ní dostal, ale nebude tak obsáhlá. Už jsem totiž zapomněl všechno, co jsem do ní chtěl napsat, takže to bude velká sranda. :D Budu si muset postupně vzpomenout. Každopádně, nečekejte žádné haterské narážky, ani nic podobného... tohle album si totiž nic takového nezaslouží.


Ba naopak, už dlouho jsem neslyšel tak minimalistické, sehrané, hravé a zároveň poutavé album. Edovi vážně někdy stačí jen kytara, podtrhující jeho hlas. (sakra, pustilo se mi Let It Go - od Demi - místo psaní si teď zpívám :D musím počkat, až song skončí a pustím si toho Eda)
Ed má lehce zapamatovatelný hlas se strašně příjemnou barvou, která nepotřebuje úpravu v nějakém počítačovém programu. Autotune by byl v jeho písních spíše zbraní hromadného ničení. On má zlato v hrdle a tyhle novodobé hovadinky nepotřebuje. Hudebně se album nese více v duchu současné hudby, ale pořád se hodně zůstává u debutu, což je dobře. Upřímně se mi tohle album líbí ještě více než debutové "+". Zabruslil i více do popu, což se mi moc líbí! Už úvodní song "Sing" produkovaný Pharellem Williamsem byl předzvěstí něčeho velkého a ono to fakt přišlo. Po prvním poslechu jsem si řekl - no dobře, líbí se mi to, ale bude to chtít čas. Ale hned při druhém už se mi některé songy vryly do paměti. Nebylo to těžké, protože chytlavé drnkání na kytaru za přítomnosti vážně dobře zakombinovaných bubnů je boží. Z některých písní jsem do teď nadšený, ať to je již zmíněný singl "Sing" nebo moje oblíbená "Runaway" či "I'm A Mess". Samozřejmě že je zde převážně více pomalých písní. Což mi zrovna u Eda absolutně nevadí. A kdyby zpíval disco, rock nebo něco jiného, tak by to... nedopadlo dobře.
Tento brit prostě moc dobře ví, co dělá a je to znát. Z dalších dobrých songů můžu uvést například songy "Don't", "Nina" nebo "Thinking of Loud" - jež má nově opravdu skvělé video! Myslím, že tohle album můžu pouze a jen doporučit. Určitě by ho neměli minout žádní hudební gurmáni. Ovšem pozor, kdo nesnese více než 3 pomalé songy na albu, tak ten tady neuspěje. Řekl bych, že nejrychlejší je již několikrát zmíněný "Sing" (ok, v podobném rytmu jsou i některé další, ale moc jich není - repsektive jsou to ty, které jsem tady taky vypsal :D).

"X" prostě dokáže pobavit a má velký potenciál. Kdo ještě album neslyšel, měl by to napravit. Čistější hudbu v dnešní době najdete jen těžko, v té směsici překombinovaných beatů. A na to nejdůležitější jsem zapomněl. Už zde vidím strašně velkou podobnost s pomalými songy od One Direction - ještě aby ne, když jim jich tolik napsal. ;)

A ještě jednou sepíši své nejoblíbenější songy na albu / nebo spíše ty, které mě zaujaly a vydržely se mi líbit až do současné doby: "One", "I'm A Mess", "Sing", "Don't", "Nina", ... aha, to bych si moc nepomohl, zjistil jsem, že bych vypsal skoro všechny songy, a že jich je 16. :D takže to zkrátím a napíšu že se mi prostě líbí všechno! (možná až na poslední 2-3 songy na deluxe verzi)

Celkové procentuální hodnocení: 88%


Beyoncé everywhere

10. října 2014 v 21:07 | Usher |  ME & my gup
Po čase jsem tu opět s nějakým tím článkem. Nic světoborného to nebude. To nečekejte! :D Já si jen prostě nemůžu nechat pro sebe pár videjí z živáku Beyoncé & Jay-Zho. Jejich nejvýdělečnější tour roku byla boží. Neviděl jsem to naživo (což lituju), ale dle videí, co jsem viděl na youtube, tak vážně bylo o co stát. Ale zvláštní je, že nejlepší - bezkonkurenčně byl poslední koncert, který se uskutečnil v Paříži. A s tím také souvisí téma, podle kterého jsem pojmenoval článek. Beyoncé s manželem se do francouzské metropole zamilovali. A to natolik, že by zde chtěli žít. Nejlépe přímo někde v centru, poblíž zámku prezidentů. Bylo by to docela fajn... proč? Protože bych měl větší možnost potkat Beyoncé (já vím, že se mi to nestane :D) "jen tak"(s dvaceti gorilama může být lehce přehlédnutelná) na ulici. Prostě by to bylo fajn. :P

A teďka zpět k tour. Bey předvedla skvělé výkony, ale jak jsem již psal, bezkonkurenční byla Paříž. Odtud také pochází nové oficiální live video Bey feat. Nicki Minaj a jejich remixová verze Flawless, která si našla umístění i na oficiálním VEVU. Upřímně Flawless zbožňuju, ale Nicki mi tam silně vadí. Proto tu jejich remixovou verzi moc neposlouchám. Ale prostě tohle, tohle bych chtěl zažít. Tyhle dvě spolu. To bych se zbláznil! :D Větší energii už by mi dala jen kombinace Beyoncé s Demi Lovato. To bych měl stoprocentně srdcovou příhodu a musel bych do nemocnice! :D

Niceméně vraťme se k tomu Flawless s Nicki Minaj. Upřímně, kdo ten song nezná ani v originále, ten to uprímně nevydrží. :D Mě se tento song líbil hned. Ulicový hip-hop urban. Je to jedna z mých nejoblíbenějších od Beyoncé!


Před společnou tour s Jay-Zem měla Bey svou tour nazvanou Mrs. Carter Show Tour. S touto šňůrou se podívala i k našim sousedům. Jenže v Bratislavě byla více než půl roku před vydáním nejnovějšího alba. A tak není divu, že nezazněl ani jeden nový song. Ty měli možnost slyšet live jako první fanoušci v USA, kde se tour prodloužila o dva první měsíce tohoto roku. A z těchto koncertů také vznikla jedinečná směska live videí, které Beyoncé (v podstatě) prodala HBO, které z toho udělalo 10 videí rozcamraných přes celé léto a nazvali to "Beyoncé X10". Celý set videí vám vkládám níže. A kterých 10 songů se zde zařadilo? ... takže od začátku "Run The World (Girls)", "Haunted", "Drunk In Love", Flawless, "Get Me Bodied", "Blow", "Partition", "1+1", "Heaven" a "XO". Co se týče choreografie, tak byla rozhodně lepší než při I Am World Tour! A upřímně... někdy se až divím, kdy Beyoncé dokáže zpívat... já bych třeba při skákání nezazpíval nic.
A kdybych tady měl upřednostnit nějaké songy nad ty další, tak by to byly asi tyto - Drunk In Love - Ne, že bych ji miloval nejvíce... ba naopak, tento song se mi trochu ohrál. :D Ale prostě, ta emotivní chvíle, kdy se na konci Bey s Jayem obejmou je prostě cute. Flawless - to prostě nesmí chybět, už kvůli té choreografii. :) Blow - ten song mám čím dál tím radši. Je to plazivý sexy song, ale komu to vadí. :D Mě rozhodně ne! A v některých chvílích mi ten song přijde i lépe zazpívaný než na albu, což je zajímavé. Zařadil bych sem i "1+1", nebýt balady "Heaven", která to jednaplusjedničce natřela docela silně. Má to strašně silný text a ti brečící fanoušci tomu taky dali atmošku. A celkově je tohle asi jeden z nejvíce emotivních songů v celé diskografii Beyoncé. Strašně silný song, který dokáže navodit smutnou náladu - díky obsahu se to dá čekat... A nesmím opomenout ani "XO", což je zlatý hřeb.

Okey, tak zrovna tohle video, o kterém jsem se tu rozepsal tak dlouze nejde vložit, takže zde odkaz! :D Ještě jsem tu chtěl dát i Pretty Hurts live, protože to zpívá strašně málo a je jen jedno +- kvalitnější video, ale to sem taky nešlo dát, takže kdyžtak tady - je to druhá část videa, v první rappuje Jay... ale druhá část je hlavní! :D

Tak jsem se tady dneska vyřádil na Beyoncé - na článku, který možná nikdo nepřečte, protože se mi zdá, že ona tady moc lidí nezajímá, což je chyba. Ale budu rád alespoň za pár komentářů. :D A kde si pustí videa, tak tomu budu taky vděčný. :D Zase tu beztak chvilku nebudu, tak alespoň máte, co dělat. ;)

TOPlist


web hosting: blog.cz / admin and layout by: Usher / 2008 - 2011 2012 - present