Recenze: Ariana Grande - Dangerous Woman

25. května 2016 v 16:57 | Usher |  Recenze CD
Teprve včera jsem vypustil spekulaci, že bych mohl udělat článek s recenzí nového alba Ariany Grande. A ani tomu není ani 24 hodin a hodlám své myšlenky a sliby naplnit. A jelikož píši recenzi tak rychle, tak je samozřejmě jasné, že album nebude jeden velký hudební průser, ale naopak příjemný popový počin. Takže se snad (podruhé) dočkáte článku s Arianou feat. superlativy. Bude to asi poprvé, kdy o ní budu mluvit takto příjemně. :D Teda, alespoň myslím.


Kdyby mi někdo teď řekl, ať udělám seznam těch nejlepších desek za tento rok, byla by Ariana asi na druhé pozici. Jsem si plně vědom, že je to opravdu vysoké umístění. :P Samozřejmě, že před ní by už byla jen Beyoncé... ale na to, jak jsem byl z hudby tohoto roku překvapený je tahle deska o to větší překvapení. Myslel jsem si, že v popu mě už nikdo nový nezaujme... No, ono, Ariana je pro mě pořád Ariana. Ale musí se nechat, že umí fakt dobře zpívat - ale to snad píšu pro svou obhajobu ke všem článkům s ní. Každopádně slečna Grande se postara o takový úspěch, že je její deska u kritiků lépe hodnocená, než jiné stejně (né-li více) očekávané desky od Rihanny, Kayneho, Zayena nebo Sii. A porazit takové jména znamená jedno - v mainstreamu musíte být hodně průbojní a mít na svém kontu prostě hitové album. A když ne to, tak alespoň umět zpívat - to dělá v hudbě hodně. :D Ale skoro nikdo zpívat neumí... jen pro připomenutí - nechci nikoho jmenovat, ale slečna.. ehm, paní Spears by mohla o playbacku povídat hodiny. ;)

Zatím tento článek ani recenzi nepřipomíná, já vím. :D Ale čas od času se ten stereotyp musí obměnit. Ať už delším odstavcem s mými pocity nebo animace z klipu. Ale to není vše, své místo tady mají i videa. Ale ty přijdou na řadu dále...Song po songu rozebírat asi nebudu. Album je dobré jako celek. Hodně silné a není statické, což je v dnešní době hodně důležité. Ale také se zde nachází hluchá místa, ale nejsou tak patrná, jako tomu bylo třeba na desce Ellie Goulding, kterou jak víte miluji. :D Ariana a její tým odvedli skvělou práci. Zvláštní pochvalu pak přikládám tomu, kdo Arianě pomáhal s hlasovým projevem na celém albu. Protože to prostě není jen odzpívané, ale strašně dobře procítěné. To je v dnešní mainsteamové scéně docela normální záležitost. Hudba rychle odsýpá... člověk ani se ani nestačí nabažit jedné písničky a je tady druhá. Není tam žádná, ze které by Ariana nedokázala udělat hit. Já osobně si na první dobrou oblíbil třeba úžasnou spolupráci se skvělou zpěvačkou Macy Gray. (a pokud si myslíte, že ji neznáte, klikněte na odkaz - u této písničky si hned vzpomenete) Jejich pomalá píseň "Leave Me Lonely" je skost současného popu. A pokud se tohle někomu nelíbí, tak prostě jen nerozumí hudbě. :D Ne, že by měl jiný vkus... ale tady jde vážně o dost dobře napsaný, zprodukovaný a zazpívaný song. Není to něco, co bude znít na diskotékách a v klubech. Je to něco, co slouží k pravému uvolnění. Podle mě jeden z největších zářezů v kariéře Ariany.


Pokud se někomu nelíbí pomalé písničky, kterými mimochodem Ariana nikdy nešetřila, tak budou nadšení. Ariana má na albu opravdu pomálu nehybných melodií. A je pravdou, že i ty pomalé cajdáky jsou energičtější, než kdyby je zpívala Katy Perry s Gagou dohromady. Samozřejmě si album chce udržet ten status "malé prostitutky", takže tomu odpovídají některé texty. Ale to nemění nic na tom, že jinak je tohle album povedené.

Když jsem se podíval na credits, zjistil jsem, proč je celé album tak komplexní a jednotné. Na celém album v podstatě spolupracovalo jen pár producentů - většinou je to tak, že si ty hvězdy vyberou hned několik producentů a každý jim udělá jednu nebo dvě skladby... To se tady nestalo. A je to moc dobře. Max Martin je prostě hudební guru. Povedlo se mu seskládat hned několik hitových desek, ať už od Katy Perry, kdy pod jeho rukama vznikly hity jako Teenage dream, I Kissed Girl nebo třeba California Gurls, tak i třeba hity pro Britney Spears (Baby one more time, Oops I dit it again, Stonger,...), Avril Lavigne (What the hell, Smile, Wish You Were Here,..), P!nk (So What, Who Knew, Fucking Perfect,...) a další...

Arianě byl prostě vybrán skvělý tým lidí, kteří ji napsani písně na tělo... ale nebojte, ona se taky ukázala v roli songwritera. :) A to hned v několika skladbách. Album je směsicí Popu, RnB, reggae a dance. Je zde i pár skvělých hostů, s jejiž výběrem se docela ztotožňuji, protože to tam pasovalo. Kromě Macy Gray je zde také Nicki Minaj (Side to Side), Future (Everyday) a Lil Wayne (Let Me Love You), jejichž spolupráce se mi líbí z celého alba asi nejméně.

Už pomalá skladba "Dangerous Woman" byla předzvěstí něčeho lepšího. Ale pořád jsem čekal nudu. A ta se nedostavila... nudil jsem se více u alba Meghan Trainor, které mě po prvních posleších přestalo bavit - tam o nic nejde. Ariana má alespoň hezší hlas. Sice v některých místech řeže na pilu, jako Christina Aguilera, ale tím je to právě zajímavější, tak jako u Xtiny. ;) Další důležitou věcí, kterou musím poznamenat je fakt, že je album k dispozici hned v šesti verzích, což je úplný masakr. Pokud chcete kompletní edici i s taškou, můžete si jí objednat z Japonska... pokud se obejdete bez hitového songu "Focus" z minulého roku a bez tašky, může vám postačit Target verze z USA a pokud ani to ne, tak základní deluxe z Japonska? A nebo deluxe verze s DVD, ale to je opět pro Japany... ale naštěstí je i deluxe verze pro celý zbytek světa, sice obsahuje o tři songy méně, ale není to úplně něco, kvůli čemu by se mi chtělo utrácet. Navíc základní deluxe edice poskytuje již tak dost skvělých songů. Za sebe můžu vypíchnout Into You, Touch It, Dangerous Woman, Leave Me Lonely, Side to Side, Greedy, Thinking Bout You nebo Be Alright.


Tak jsem se zase po delší době nechal unést hudbou a takto to dopadlo. tak dlouhý a propracovaný článek snad neměla ani Beyoncé. :D Alespoň jde vidět, že je o co stát... Ti, co mají rádi současnou hudbu typu Selena, Demi, Little Mix, tak by neměli ani chvilku uvažovat nad tím, jestli to vůbec poslouchat, tohle je totiž přesně hudba pro vás. ;) Ti, co mají rádi rock si asi nepochutnají. :D Respektive možná při videích, kde se Ariana plahočí všude polonahá, tak tím by snad zaujmout mohla - to je vlastně taky její cíl... zapůsobit právě takto lascivně.
Oblíbené songy jsem vypsal v průběhu článku, takže už je taky nebudu zbytečně opakovat.

Celkové procentuální hodnocení: 89%


Takže tolik k Arianě... teď asi delší dobou žádné nové recenze nebudou... Vím, že už dlouho slibuji Simple Plan, ale těch už se asi taky nedočkáte. :D To jsme myslím i vycítili... Tak pokud budete Arianu poslouchat, dejte vědět i váš názor. Rád si jej přečtu. :) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Brookelle Brookelle | Web | 26. května 2016 v 21:31 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi napsal recenzi na její nové album, jak jsi sliboval :-D Já to album právě poslouchám. Některé písničky unikly na internet už dřív, takže jsem si je oblíbila už před vydáním alba. Teď poslouchám ty, které jsem ještě neslyšela. Konec konců jsem z toho alba nadšená. Zní skvěle! Jsem ráda, že je takové rychlejší a že je tam víc těch rychlejších písní než těch pomalých. Taky mě dost překvapil song s Nicki Minaj. Vůbec bych jejich opětovnou spolupráci nečekala :) Ariana mě zkrátka potěšila:)

2 Ennie Ennie | Web | 17. června 2016 v 15:47 | Reagovat

Moonlight je docela příjemná nebo spíš nevadí mi, ale přijde mi trochu nudná.
Dangerous Woman - už mi přijde tak nějak známá :D. A poslouchat se určitě dá :).
Into You má strašně super refrén! Jen ta hudba mi moc nesedí :/. Ale zpěv super! :) Ale s pár promile v krvi by se na to dalo docela dobře zapařit 8-O  :-D.

Hmmm Max Martin bude asi vážně třída ;). Hmmm po druhé ani mě nenapadlo, že někdo jako Meghan Trainor mohl vydat album :D :D. Ale očividně jsem o nic nepřišla…

Ta s Nicki mě moc neoslovila. Japonci mají většinou ty nejlepší verze! :D Asi chci být Japonka :-D  :-D.

S tím Waynem musím s Tebou souhlasit, horší snad než první song a určitě než ta s Nicki ;).

"Respektive možná při videích, kde se Ariana plahočí všude polonahá…" Myslím, že tímhle by mě bohužel taky neoslovila :D :D.

Písnička Greedy mi chvilku připomínala Selenu ;). Tu s Macy také poslouchat nebudu :D. Ale musím uznat, že je to fakt dobře zazpívané, ale… rozhodně takovéhle písničky neposlouchám :o). Jo, tuhle jsem Macy poslouchala :D. Tu ženskou si pamatuji i podle vzhledu ;).

I Don't Care :D :D jako kdyby už nebylo plno písniček s tímhle název. Na to, že je taková pomalá, tak je dost příjemná :). A nebolí mě z ní hlava, jak z pár předchozích ;). Proto jsem se s komentováním odmlčela. Bad Decision začíná taky zajímavě :). Ty jo, tak ta se mi líbí nejvíc z celého alba! :D
Touch It patří k tomu lepšímu na albu, ale měl si pravdu - moc se mi nelíbí :D. Konec CD je taky příjemný :).

3 Farmirdom Farmirdom | E-mail | Web | 7. června 2017 v 12:26 | Reagovat

Для чего применяются трейнеры и гайды к online играм

Детальные гайды, которые размещаются на открытом портале mmoguider.ru в настоящее время являются единственным методом, позволяющим несколько упросить себе трудный процесс прохождения известных online-игрушек.

Всё дело в том, что значительная часть процессов в онлайн играх завязана на сервера издателя, а потому использовать сторонние читы в них просто не имеет особого смысла. Гайд для online игры — это небольшая инструкция, руководствуясь которой вы сможете достигнуть конкретной цели с минимальным количеством затрат с вашей стороны. Чтобы увидеть, как выглядят нормальные гайды, изучите обзор <a href="https://mmoguider.ru/stuff/mmorpg/lineage_2/1-1-0-174">Lineage 2 начать играть</a> .

4 CraigKew CraigKew | E-mail | Web | 12. října 2017 v 21:13 | Reagovat

Приобрести сироп Mangoosteen можно на веб-сайте http://mangystin.bxox.info/

Рады предложить нашим клиентам чудодейственное средство для снижения веса Mangoosteen. С его помощью реально избавиться от 10 килограмм за недели.  Растение гарциния растет на Шри-Ланке. Плоды этого растения имеют замечательные особенности. В баночке имеется около 20 плодов данного удивительного растения. Плоды с растения мангостан помогают убрать лишнюю липидную ткань. И также отлично влияют на организм в комплексе. Технология изготовления препарата, и уникальная упаковка помогают сберечь все полезные свойства плодов. Основным действующим веществом сиропа Мангустина являются плоды с дерева гарциния, в них содержится большое число питательных элементов. Благодаря компоненту ксантону, которое в громадных дозах имеется в плоде, сильно замедляются процессы окисления в организме. Ксантон считается одним из наиболее мощных антиокислителей. В плоде растения мангостан также имеются различные группы витаминов и микроэлементы. Купить сироп Мансустина можно на интернет-сайте http://corta.co/cDb

5 CraigKew CraigKew | E-mail | Web | 3. listopadu 2017 v 10:49 | Reagovat

Приобрести можно на веб-сайте http://mangoo77.mangoosteen.com

Хотим предложить вам чудодейственное средство для похудения Mangoosteen. С ним реально сжечь около 10 kg за 14 дней.

Дерево мангостин растет на Шри-Ланке. Плоды растения имеют потрясающие свойства. Во флаконе имеется более 20 плодов этого удивительного растения. Плоды с растения мангустин помогают убрать излишнею жировую ткань. И отлично влияют на организм в комплексе. Технология изготовления препарата, а также уникальная упаковка помогают сберечь все удивительные свойства плодов.

Главным действующим веществом сиропа Мангустина являются плоды с растения мангустин, в них имеется большое число питательных элементов. Благодаря компоненту ксантону, которое в огромных дозах имеется во фрукте, значительно замедляются процессы окисления в теле. Окись дифениленкетона считается одним из наиболее сильных антиоксидантов. В плоде дерева мангостан вдобавок содержатся различные витамины и элементы. Приобрести сироп Mangoosteen возможно на веб-сайте http://mangoo77.mangoosteen.com.

6 SvetaRop SvetaRop | E-mail | 2. června 2018 v 11:18 | Reagovat

Если кому-либо срочно необходимы рубли до аванса, ты можешь обратиться в кредитную фирму для получения микрокредита на карту банка.

На сегодняшний час в России очень при очень известны получение денег в долг на карточку, когда кого-то заинтересовал данный вопрос перейдите на site для того чтобы узнать полезной информации по интернет кредитам.

На сайте mikrozaim.site вы можете выбрать подходящие условия и оформить заявку без поездки в офис - все оформляется  online. Тут опубликованы только проверенные МФО, подтверждают заявки в 87-89 процентах запросов.

На ресурсе mikrozaim.site микро займы в деньге онлайн на карту без отказа без проверки мгновенно

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist


web hosting: blog.cz / admin and layout by: Usher / 2008 - 2011 2012 - present