REPORT: Splněný sen... Beyoncé live!

21. července 2016 v 22:06 | Usher |  ME & my gup
Jak jsem již dopředu avizoval. Tento rok byl (a pořád je) naprosto úžasný. Co se týče zážitků! Leden italské Alpy, Verona a koncert Ellie Goulding, březen koncert Years & Years, červen Skotsko a nyní konečně vytoužený koncert Beyoncé v Milánu, městě módy. Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím nejen o své pocity, ale taky i o videa... (Ale pouze dvě. Přece jen, nemusí být na youtube všechno. Stejně jsou tam i videa z menší vzdálenosti.)


Fotky budu vkládat své i z oficiálního webu Beyoncé. A myslím, že poznáte fotky, které jsou oficiální. Přece jen jsem nestál dva metry od Queen B, takže mé jsou ty fotky z tribuny. A musím říct, že i přes to, že jsem seděl(spíše častěji stál a vrtěl se :D), tak jsem si tento koncert náležitě užil! Přeci jen jde vážně o splněný sen.

Mohl bych vykládat o všech dnech, které jsme v Miláně byli... ale nebudu. Bylo by to zbytečně zdlouhavé, kdo chce, může kouknout na fotky na mém instagramu, ty řeknou víc než dost. Milán je hezké město, ale bydlet bych tam nechtěl. Památky a moderní část jsou ale velkým lákadlem, které jsem mile rád viděl.

A teď už k samotnému pondělímu koncertu! "Brány pekel" se otevíraly již v 17:30... teda vlastně se spožděním v 18:00 hod. Ale ne, že by to úplně vadilo, protože jsme stejně díky mé maličkosti stáli rovnou ve třech řadách. Měli jsme bránu č. 8... bohužel jsme nejprve stáli u č.9 a pak sice u č.8, ale ta byla(stejně jako všechny ostatní) rozdělena na normální a VIP (ne přímo označení, ale bylo to rozdělaní podle speciálně zakoupených balíčku), hádejte u které jsme stáli... ano, u VIP a ne, VIP lístky jsme neměli. :D Naštěstí jsem si toho všiml v půlce fronty, tak jsme pomalými kroky přešli z VIP řady do té normální. Dívali jsme se radši všude jinde, než na lidi za námi. :D Ti nás totiž určitě probodli pohledem. :D A jelikož před těmi 13ti (nebo kolika, už ani nevím :D) branami čekalo skoro 60 tisíc lidí, tak si dokážete představit, jakou masu jsme u té naší brány předběhli. :D Jo, málem bych zapomněl zmínit, že jsme stáli na přímém slunci a 36 stupních... rozehřátý beton, žádný přístřešek, prostě prdel jak sviň.


Když jsme se dostali dovnitř, tak jsme si zašli pro zásobu pití (vodu a pivo) a pak jsem prošel se smutným výrazem kolem merchendise věcí... nechtělo se mi za to tolik utrácet, ale kdyby se mi zachtělo, tak některé z těchto věcí jsou k dostání i na ofiko webu Bey, takže pohoda. Noo.. a pak jsme asi 10-15 minut hledali naší bránu přímo na tribunu :D To bylo hodně funny! Každý nás poslal jinam. Nakonec jsme si cestu našli sami... a překvapivě byla úplně jinde, než nám říkali organizátoři. Jo, je taky důležité podotknout, že italové a angličtina nejde ruku v ruce... když slyší angličtinu, začínají komunikovat rukama a nohama, ale pro ukázku směru (špatného) to bylo dostačující. :D

Tak jsme si teda skoro po hodině konečně sedli... a zhruba po 10 minutách našeho sezení jsme zjistili, že už je vlastně sedm a začali předskokani... tedy předskokanky. K mému údivu byl celý hodinový blok jen pro předskokany. Ale proč ne, stejně ještě dobrá polovina lidí trčela na tom betonovém "plechu" před stadionem a pekla se za živa.


Z přeskokanů jsem znal jen sestry, jejíž cover na Beyoncé je proslavil, dokonce jsem je dával i sem na blog! Byl to jediný cover na Beyoncé, který jsem prohlásil za povedený. A Beyoncé měla asi stejný názor! :D Takže kdyby jste zapomněli, klikněte zde. ;) Ony přišly ale až na druhou polovinu předskokanského bloku... první polovina byla rozdělena pro dvě další holky. Fajn mladičkou RnB zpěvačku Sophii Beem a dost podprůměrnou rapperku Ingrid. (Sophie doporučuji poslechnout :))

Po těchto třech (vlastně čtyřech) holkách přišla hodina ticha... respektive se ladily poslední detaily. A během příprav velkolepé show DJ pouštěl skvělé songy! Ještě nikdy jsem nebyl svědkem toho, aby si celý stadion (ještě tam nebylo všech 60 tisíc lidí, ale dejme tomu zhruba 40) zpíval songy od Michaela Jacksona, Oasis, Spice Girls nebo Red Hot Chilli Papers. Tohle měla Beyoncé připravené skvěle! Vážně dokázala upoutat pozornost všech už před samotným koncertem. Pecka!


V devět hodin to začlo! Začala blikat velká obrazovka ve tvaru kvádru. Následně se přidalo i intro video a začal song Formation, na který jsem se těšil nejméně z celého koncertu. Vlastně to byl až do koncertu jediný song, který se mi od Bey nelíbil. Ale koncert to změnil... když to člověk slyší a vidí, a ta atmosféra u toho. To člověka poznamená. :) Takže úvodní Formation bylo zvládnuto na jedničku. :) A po silném úvodu přišlo překvapení pro Beyoncé, to si přichystali italští organizátoři. U každého sedadla čekal vzkaz, že během druhého songu máme vzít přiloženou vlajku do rukou a dát ji nad hlavu. Ve výsledku tyto transparenty vytvořily v horní části tribun srdce, o patro níže nápis "Italy in Formation" a nejnižší patro dělalo vlajku... já byl někde v červeném poli, ale pochybuji, že mě na fotce najdete. :D Jinak je to ta první fotka v tomto článku. ;)


Dále pokračovaly skvělé songy Irreplaceble a Bown Down, což je úvod songu Flawless, tady ale byly songy rozděleny a nezazněly po sobě, což nevadilo... Pak přišlo masakrální Run the World (Girls), co zpíval zase snad celý stadion, no stejně jako skoro každý song. :D Bey zpívala celkově 32 songů, hodně jich bylo ale zkráceno na menší stopáž, aby koncert trval jen něco málo okolo dvou hodin. Což se povedlo. Stopáž koncertu byla nějakých dvě hodiny a deset minut. Což je fajn čas. Navíc za tu dobu zaznělo vážně nespočet hitů, které Beyoncé má. A těch projekčních videí bylo také dost. Celkově to měla Bey promakané, však také několikrát děkovala týmu, který tuto show realizobval. A věřím, že s tím bylo sakra hodně práce! Protože to šlo vidět.


Kompletní setlist tady vypisovat nebudu, ale byl jsem rád za Love on top, Naughty Girl, Me, myself and I, Flawless, Irreplaceable, Partition, Hold Up, Coutdown, All Night, Freedom, Halo, Party, atd. :D ... Samozřejmě nebyly opomenuty ani hity Crazy in Love a Drunk in Love. :) A pak také hodně tvrdé až skoro hiphopové songy Yoncé, Diva nebo rockové Don't Hurt Yourself. Každý si tam prostě mohl najít to své. Mě se vážně líbilo všechno. Byla to perfektní show dotažená do posledního detailu. Světla, ohně, ohňostroje, konfety, tanec ve vodě. Bylo to prostě boží!

Koncert byl rozdělen do šesti bloků a v každém z bloků měla Bey jiné šaty. No šaty... ono to byl spíše nějaký komplet?! Nebo nevím, jak se to nazývá. :D Možná vím, ale zapomněl jsem... kdyžtak mi pomožte v komentářích. ;) Oblečení to bylo vážně nádherné. Mám rád věci, co se třpytí, a na tomto koncertu se toho třpytilo vážně hodně! :D

Mimo samotné show a kostýmů je potřeba zmínit také zpěv. Beyoncé je prostě paní zpěvačka... Vím, že u některých písní použivá playback, ale nikdy ne na celý song, vždy jen na část, kdy tančí (a hodně... když se jen vrtěla, tak normálně zpívala live), protože by to logicky nedokázala uzpívat. Naštěstí jsem si dopředu zjistil, u kterých songů tato situace nastane, moc jich nebylo (zhruba 4)... ale třeba refrén úvodního Formation, kdy vykopává nohu do vzduchu by asi vážně nedala. :D Tak samo i Run the World, ve kterém tančí jako zběsilá... Ale tyto playbackové momenty, o kterých se vlastně ani neví, ale mě se to povedlo vygooglit (možná to ani není pravda, ale sám si myslím, že se to ani nedá, při tak náročné choreografii uzpívat, takže bych to pochopil), plně vynahradily balady, ty byly všechny live a všechny boží! Ať už již zmiňované Me, myself and I nebo nový song All Night, dokonce i ta nejnudnější písnička - Rocket, dostala šťávu, když v ní Beyoncé po půlce songu nasedla na pohovku a rozjela sexy tanec.


Dokonalý moment byla i skladba Love on top, kterou Bey stejně jako Irreplaceable zpívala acapella... Začala strašně pomalu a postupně zrychlovala až s ní zpíval celý stadion. A to byl jeden z nejěvtších zážitků v životě. Navíc ten její výraz, ve kterém šlo vidět, že to, co dělá nedělá zbytečně a že jí to vážně baví stejně jako všechny ostatní na stadioně, byl k nezaplacení. Prostě EPIC. :)

A když jsem mluvil o tanci ve vodě, tak to ještě trochu více přiblížím. Níže je přiloženo video songu Freedom. Joo, obě zveřejněné videa jsou mé! Přítel byl pověřen, aby točil. :D Ne všechno, ale mám většinu toho koncertu... vyjma Run the World, Ring the Alarm, Dont Hurt Yourself a doplňujících videoprojekcí. Ty přeci nejsou potřeba, ty zůstanou v paměti a v srdci. :)
Zpět k tanci ve vodě. Tančit umí hodně zpěvaček, ale žádná z nich si ještě netroufla mít choreografii se zpěvem přímo ve vodě na pódiu, tedy možná ano, ale já o tom ještě neslyšel. Bylo to něco neobvyklého. Něco navíc, na co všichni koukali s údivem. Samozřejmě jsme všichni věděli z videí na youtube, že to tam bude, takže jsme zas tak udivení nebyli. :D Ale bylo to skvělé. Úplná novinka živých koncertů. Zbytek choreografie samozřejmě také stojí za pozornost, skoro každý song měl choreografii a docela dost náročnou... Samozřejmě se to neobešlo ani bez akrobatů... ať už na provazech nebo na velkém osvětleném obrysu čtverce (doufám, že chápete :D). Vážně bylo o co stát! Mám z toho silný zážitek!


Celý koncert byl zakončený skladbou Halo. Já bych si snad ani jiný konec nedokázal představit. Nic jiného se nehodí na konec a děkovačku tolik, jako Halo... a zase zpíval celý stadion. Beyoncé odzpívala první sloku, pak kousek refrénu a pak začala děkovat fanouškům na všech stranách stadionu... po děkovačce následoval epický více jak minutový konec Halo. A důležité je také zmínit ohňostroje, které byly vystřelovány v časových intervalech po obou stranách stage, během songu.

Myslím, že jsem nezapomněl nic podstatného. Kdybych mohl, tak bych vám všem nechal nahlédnout do hlavy, aby jste ty vzpomínky viděli, také, ale to bohužel nejde. :D

Hned po poslední skladbě, děkovačce a ještě při dohrávajícím outru jsme se zvedli a šli jsme k východu. Bylo jasné, že se všech 60 tisíc fanoušků bude snažit nahrnout do metra. A taky, že to tak bylo... naštěstí jsme byli vážně rychlí. Takže jsme byli u budovy metra docela včas. Jenže u nich to funguje tak, že zapnou terminál, který pustí po každých 5 minutách pouze 450 lidí. Což je z 60 tisíc opravdu málo. Na druhou stranu, souprava metra není nafukovací... My byli v druhé vlně a stihli jsme tedy druhé metro... nedokážu si představit, že bychom museli sejít z horní tribuny a trčet v té frontě tak hodinu a půl... jeblo by mě. :D Ale všechno dobře dopadlo, o půlnoci jsme došli na hotel a já jsem šel spát s blaženým výrazem a pocitem uspokojení.


Byl to sen, další sen, který se stal skutečností! Díky mé milované mamce, která mi dala na narozeniny tento úžasný dárek (lístky na koncert), byla to sice drahá investice, ale opravdu, opravdu moc se to vyplatilo!

Přidávám ještě další řadu fotek, tak enjoy.(zdroj některých fotografií: beyoncé.com)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (110)
Zobrazit starší komentáře

101 Frielt Frielt | E-mail | Web | 3. října 2018 v 9:12 | Reagovat

buying oral ampicillin
<a href=http://genericviagraonlinerx.us.com/#>generic viagra online</a>
propranolol buy mastercard
<a href="http://genericviagraonlinerx.us.com/#">buy viagra online</a>

102 Gefdoott Gefdoott | E-mail | Web | 5. října 2018 v 0:32 | Reagovat

personal loan comparison
<a href=http://paydaycash1loan.com/#>payday express</a>
loan payday
<a href="http://paydaycash1loan.com/#">payday express</a>

103 nuavent nuavent | E-mail | Web | 5. října 2018 v 16:26 | Reagovat
104 Lophink Lophink | E-mail | Web | 5. října 2018 v 18:30 | Reagovat

cash payday loans
<a href=http://paydayloanseon.com/#>pay day loans</a>
payday loans san jose ca
<a href="http://paydayloanseon.com/#">express loans</a>

105 Googeox Googeox | E-mail | Web | 5. října 2018 v 22:14 | Reagovat
106 unpaky unpaky | E-mail | Web | 7. října 2018 v 2:02 | Reagovat

online dating profile writing service
<a href=http://essaytyperus.com/#>essay help</a>
writing recommendation letters for students
<a href="http://essaytyperus.com/#">persuasive essay</a>

107 occapats occapats | E-mail | Web | 7. října 2018 v 4:57 | Reagovat

shelf life cialis online pharmacy
<a href=http://cialismerx.com/#>cialis</a>
order generic cialis onlin
<a href="http://cialismerx.com/#">buy cheap cialis</a>

108 Get A Loan Get A Loan | E-mail | Web | 10. října 2018 v 1:31 | Reagovat

personal loans for fair credit <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">fast money</a> legit payday loans online <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>bad credit loans</a>

109 orieds orieds | E-mail | Web | 16. října 2018 v 0:26 | Reagovat

india generic cialis
<a href=http://cialisbdrx.com/#>buy generic cialis</a>
amazon cheap generic cialis
<a href="http://cialisbdrx.com/#">buy cialis online</a>

110 acourf acourf | E-mail | Web | 18. října 2018 v 4:14 | Reagovat

mtabs
<a href="http://www.buygenviagra.com/#">buy generic viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist


web hosting: blog.cz / admin and layout by: Usher / 2008 - 2011 2012 - present