ME & my gup

Colorful Jessie J

22. července 2018 v 22:14 | Usher
Nemůžu si nechat ujít tento článek! Byl jsem tento rok kromě festivalu Beats for Love, kde byli skvělí Galantis, Alan Walker nebo třeba průměrná Sigma, i na festivalu Colours of Ostrava. A za boha nechápu, jak někdo mohl napsat špatnou recenzi na koncert Jessie J. Nebo ne špatnou... ale proboha, co to píšou za hlody - moc mluvila - bože, nejlepší a nejúžasnější souhra s publikem, jakou jsem kdy viděl! Je pravda, že mluvila dost, ale mělo to vždy svůj důvod, takže nechápu třeba recenzi iDnes, ve které to vypadá, jako by Jessie J byla póvl oproti Marii Rottrové. To je fakt peklo. :D Rottrová má hezký hlas a zpívá pěkně... ale show už rozhodně neudělá. Češi a především ostraváci jí zbožňují, ale srovnávat ji s Jessie J je hodně mimo...

Jessie J pro mě byla jedním z největších zážitků. Čekal jsem, že mě to bude bavit, ale že to pro mě bude až tak výborné, to jsem vážně nečekal. Je to obrovská frajerka se smyslem pro humor, osobností a charismatem... Zazpívala nové i staré věci. A já musím říct, že je tohle to nejlepší, co jsem zažil - samozřejmě po Beyoncé. Ellie Goulding miluji a mám ji i více naposlouchanou, ale tohle bylo větší a lepší vzrůšo. Ano, mluvila často s publikem, ale i tak stihla 15 songů, což je dost, na to, že na to měla pouze hodinu a čtvrt. A podle ohlasu davu se to rozhodně líbilo. Jess má fakt skvělý hlas, sex-appeal a já nemám co dodat. Byl jsem fakt ohromen. Nic mě nebavilo více, než ona. Ale samozřejmě byli i jiní interpreti, které jsem si užil. Například Beth Ditto, George Ezra, Kaleo, nebo N*E*R*D v čele s Pharellem Williamsem - který byl na svůj věk dobrý. Tančil a skákal jak o život... vadil playback, který byl pužíván často. Ale on sám zpívat stejně moc neumí, tak je lepší, když ho čas od času zastoupil playback, i když i do něj Pharell zpíval... Mě osobně se to vystoupení moc líbilo. Mnoho lidí nevědělo, koho před sebou má, takže se divili, když zazněly songy od Gwen Stefani, Daft Punk nebo novinkový song Apeshit od Beyoncé a Jaye. Do setlist totiž skupina zařadila i songy, které Pharell produkoval, což mi vůbec nevadilo. Ba naopak, alespoň zahráli vážně velké hity, které si většina užila. Naopak všichni byli ohromeni z vystoupení George Ezry - tady jsem se nechytal. Nebyla to hudba, kterou bych si úplně užíval... druhou část už jsem fakt jen čekal na ty známé songy a celkově jsem znal 4, což je možná i důvod, proč jsem se až tak nebavil. Ale jedno mu nemůžu upřít - má boží hlas. ;) Stejně jako úžasná Beth Ditto, zpěvačka skupiny Gossip. Ta se odvázala úplně brutálně a naučila se pár českých slovíček... tak samo se učila i na podiu od nás v publiku, což bylo brutálně vtipné. Tahle ženská fakt umí zaujmout... v podstatě jsem jí neznal a stál jsem na ní hodně blízko, viděl jsem ty její grimasy a xichty, co házela. Sranda s perfektním hlasem a super popem v uších! Skupina Kaleo mě zaujala hned při koncertu, sexy rockový chraplák nádherného zpěváka obdivovali všichni... ale když si to pak srovnám s ostatním headlinery, bylo to asi to nejslabší vystoupení... vůbec nekomunikovali s davem, což se u Jessie, Beth, N*E*R*D nebo Joss Stone nestalo. Vidíte, Joss - strašně sympatická ženská... viděl jsem její vystoupení jen z dálky. Čekal jsem na kamarádku a museli jsme se vždy najít na stejném místě, takže bohužel. Ale z toho, co jsem viděl a hlavně slyšel to byla další sympatická a hodně talentovaná baba. Uměla udělat show a taky se po vzoru Beth dala do českých slovíček. Jediný, koho jsem si nechal ujít byl Kygo. Paradoxně jsem se na něj těšil úplně nejvíce, ale bohužel - přítelova sestra měla svatbu. A já si alespoň jednou uvědomil, co je přednější - a Kygo to nebyl - toho snad ještě někdy uvidím. :)

Takže podtrženo, sečteno nejsilnější zážitek byla Jessie J. A když vám někdo řekne, že to byla nuda, tak tomu nerozumí. :D Nebo takto... pop prostě není pro každého a hodně lidem vadilo, že je na Colours tak rádiové jméno - vadilo to hlavně těm, kteří kritizovali minulý ročník kvůli Imagine Dragons, což je úplná hloupost, protože právě taková jména festivalu vydělají peníze a přilákají lidi. :) No nic, já jsem spokojen! A teď pár videí a fotek... so enjoy.

Beyoncé again and again

15. července 2018 v 22:40 | Usher
Možná bude trochu zbytečné psát článek na blog... kdo ví, jestli to bude ještě někdo číst. :D To je tak, když se na to člověk vážně vys*re. Ale to nevadí, napíšu ten článek pro sebe...

30. června byl dalším dnem, na který asi tak úplně nezapomenu. Podruhé, a snad ne naposledy, jsem byl na koncertě Beyoncé. Vybral jsem nejbližší možnou variantu, a tou byla Varšava. Jelikož je Bey má nejoblíbenější zpěvačka, tak jsem lístky koupil hned když šly do prodeje. O to více mě naštvalo, že ty balíčky, které se nerozprodaly za ty nehorázné peníze šly za levnější peníze do prodeje pár dnů před koncertem... A hle, rázem bylo vyprodáno. Ono je taky rozdíl platit za lístky přes 13 tisíc a 3 500... Ale více než mě to muselo naštvat ty, kteří tyhle sumy fakt zaplatili. Nicméně ono to stejně asi moc nikdo neřešil, hlavně, že budou moct být na tom koncertě. A i když se to z videí níže nemusí zdát, měl jsem luxusní místa... hned vedle VIP balíčků za 6 000. Místa byli levnější jen proto, protože byly nad jedním z vchodů... důležité je podotknout, že tyto vchody nebyly hlavní a byly stejně zavřeny, takže nám tam nikdo nelezl a před námi neseděli/nestáli žádní trapáci. :D A dost už o balíčcích, místech a podobně... Prostě jsem vybral dobře. Navíc se mi zase povedlo vybrat rozohou jeden z nejmenších stadionů, takže jsem na Beyoncé nepotřeboval kukátko, jako někteří v Berlíně nebo Římě.

(všechna videa doporučuji zvětšit na youtube ;))

Hlavní informací je, že byl koncert nejen o Beyoncé, ale spolu s ní tam byl její manžel rapper Jay-Z. Ale dobrých 90% lidí tam bylo kvůli Bey... o to větší bylo překvapení, že se více pařilo na songy od Jaye... uznávám, taky jsem se u nich více odvázal. Teda... jak kdy a jak u které písničky. Kupodivu taková Naughty Girl od Bey mě v nové verzi vůbec nezaujala, přitom je to můj nejoblíbenější song z prvního alba... kdežto u songu Diva, který jsem kdysi moc nemusel, jsem jel bomby od začátku do konce, protože je to prostě odvaz. (A až mi zase někdo bude tvrdit, že nejlepší tanečnicí, která předvádí úžasnou show je Britney Spears, tak mu pošlu tohle a vysměju se mu do xichtu! :D)
Beyoncé je prostě ikona ve zpěvu i tanci, o tom žádná. A na to, že je to trojnásobná mamina... proboha - jako fakt?! To jsem si uvědomil až teď. Roční dvojčata a ona vypadá a hýbe se jako královna (A po tomto sportovním výkovnu by slečna Swift nebo Spears či libovolná jiná zpěvačka lehla do komatu, ještě Gaga by to asi udýchala).


No nic, samotný koncert byl směsicí songů od Bey i Jaye... měli to hezky rovnoměrně. Pár společných songů, ale každý si jel i ty své... Beyoncé tam neměla žádný z hitů, které by jste čekali... Halo, Irreplaceable, Single Ladies, If I Were a Boy... jela docela gangsta style spolu se svým mužem a bylo to dobře - protože by to jinak do konceptu turné nezapadlo. Tak, jak jsem byl nejprve zklamaný z prvního shlédnutí setlistu, tak jsem byl potom nadšen. Sedlo to jako prdel na židli, fakt top. A možná to bylo i atmosférou, která na stadionu PGE Narodowy byla. Ta se snad ani nedá popsat. B & J z toho byli taky celkem v šoku. Trochu hodně, protože se celý stadion hýbal snad u všeho... a zpívalo se ve velkém. Vtipný moment byl, když Jay zastavil show... a pochválil obě strany podia za to, jak paří... a té VIP prostřední části sdělil velice jasně "Vy jste bullshit! Začněte se hýbat a užívat si.", a pak se pokračovalo v lepší atmosféře. Nicméně tohle byla docela domluvená část, protože na každém stadionu vždy vybral sektor, který si podle něj koncert nejméně užívá - a ty taky seřval.


Samotný koncert byl po pěvecké stránce super. Některé songy mi přijdou opravdu lepší v živém provedení než na CD. Nejlepším příkladem je pro mě dost nudná a nezáživná písnička Resentment, která je coverem na song od Victorie Beckham. Ano, Beyoncé si vzala song od Beckhamky. :D V roce 2006 ho vydala na albu a mě se od té doby nikdy moc nelíbil... ale abych se přiznal. Byl to jediný song, u kterého mi vážně vyhrkly slzy. Taková ta radost, která se nedá vyjádřit slovy. Já ten song točil... upřímně, skoro vůbec jsem se do toho mobilu nedíval, takže v části tam ani Bey není zabraná, pouze ta obří obrazovka, na které je ale promítaná. A ze skoro šestiminutového vystoupení mám půlku, protože to prostě nešlo... zbytek songu jsem jen svítil světlem jako většina přítomných a u toho jsem se pravděpodobně tvářil, jako bych viděl svatý obrázek. :D
Dalším faktorem, se kterým se vždy počítá jsou efekty okolo. A tady se zase nešetřilo! Ohňostroje, plameny, lasery, osvětlená podia, která svítila a reagovala podle hudby, perfektně zvládnuto. Když k tomu připočtu i doprovodná videa, která po kouscích tvořila jeden příběh, tak je to ještě mocnější. Ti dva to prostě mají dokonale zmáknuté! Od začátku do konce... I KDYŽ! Stalo se něco, co se prostě stát může. Při poslední dvojtracku Forever Young/Perfect Duet se zasekla pohyblivá plošina podia, které se pohybovalo nad prostředním VIP sektorem. A tak tam ti dva zůstali trčet ještě po skončení koncertu, museli jim přistavit žebříky a každý odešel svou stranou. Jay byl dole hned... Bey to měla horší, musela shodit šaty a zůstala v bodyčku, a pro pobavení v té tmě ještě zatančila legrační taneček, aby odlehčila situaci... a pak slezla a rychle pryč. To už byl úplný konec. Ale jde vidět, že ačkoliv se všichni snaží, nic nemůže být bezchybné.


Po koncertě se stalo něco, co jsem neviděl. Policie uzavřela celou hlavní ulici až do centra, zhruba 3 km, doprava stála. Nejely tramvaje, pouze metro, autobusy odklonem... Mega! Tohle je věc, kterou jen tak v nějakém městě neudělají. Tohle organizátoři zvládli na výbornou. Sám tým okolo Bey a Jaye napsal na sociální sítě, že byli všichni - celý tým včetně těch dvou úplně nadšení. A vizážistka Bey nakonec dodala "Jedna z doposud nejlepších show. Každý interpret by zde měl mít koncert." a přidala také poděkovaní skvělé organizaci. A k tomu se přidávám. Až na ten chaos okolo balíčků a cen lístků to byla nadmíru dobře zvládnutá akce.

A můj dojem z Varšavy? Mnoho lidí tvrdí, že je to prostě ošklivé polské město. Já na to: COŽE?! Jděte někam... je tam vážně hezky! Celé město se mi fakt líbilo. Památek alá Paříž nebo Milano, tam pravda moc nenajdete, ale i tak je na co se dívat. Byl jsem moc potěšen. Takže doporučuji. :)

A to by bylo asi vše... chtěl jsem tento článek pojmout jako popis koncertu Beyoncé plus zážitek z Varšavy a taky festivalu Beats for Love, ale rozepsal jsem se natolik, že zůstanu jen a pouze u samotného koncertu. Věřím, že to nevadí...(photos source: beyonce.com)

For 90s kidz

7. března 2018 v 11:17 | Usher
Hudba je pro některé lék... a všichni jsme ji vnímali už od mala. Ale každý samozřejmě vyrůstal ně něčem jiném. Já jsem dítě devadesátek. Tudíž to, co tady teď nacpu bude pro některé z vás buď totální ujetost a nebo hnus. Ovšem my ostatní v mé generaci o tom víme své. :D Jsou to prostě hity... a víte co, některé si i teď mile rád pustím. :)


My Guilty Pleasures

4. července 2017 v 13:36 | Usher
Jsou alba, která jsou nadčasová a já je budu poslouchat vždy. Je to totiž hudba, která mě jen tak neomrzí, samozřejmě jí neposlouchám pořád dokola, ale mile rád se k ní alespoň párkrát za rok vrátím. Je to totiž příjemné, vždy se vrátit k něčemu, co se vám líbí... navíc u některých interpretů to mám často propojeno s životem... Tady vám ukážu alespoň něco málo z toho velké výčtu. A nebudu vám zde předhazovat Beyoncé, ta by tady totiž skončila s celou diskografií - to je více než jasné. Chce to něco, o čem u mě až tak nevíte. Takové ty Guilty Pleasures. Ale nebojte, nemusíte se bát, že by tady byly samé staré desky, ale je fakt, že i ty tady budou. ;)

Arctic Monkeys - AM - 2013
Nikdy jsem moc nerozuměl tomu šílenství kolem různých indie kapel, kterých se mezi roky 2005 - 2010 vyrojilo neskutečné množství... Arctic Monkeys jsem znal alespoň jménem. To mi nějak tak stačilo. Až do roku 2013, kdy jsem úplnou náhodou poslouchal nějaké britské rádio a uslyšel jsem song, do kterého jsem se zamiloval na první poslech. Začal jej hledat na netu a našel jsem ho. O to větší překvapení pro mě bylo, když jsem zjistil, kdo to zpívá... Každopádně jsem hned začal poslouchat celé album a došel k názoru, že to vůbec není špatné, ba naopak, je to hodně dobrá hudba. ;)

Mé nejoblíbenější: Do I Wanna Know?, R U Mine?, Why'd You Only Call Me When You're High?, One for the RoadEminem - Recovery - 2010
To, že mám rád Eminema není zas tak profláknuté jako s Justinem Bieberem. :D Ale pokud tady někdo zabloudil už okolo roku 2010, tak by to možná vědět mohl. Eminema mám rád, dělá dobrou a kvalitní hudbu... nebo alespoň dělal. Album Recovery bylo zrovna jedním z těch, které byly až moc mainstream. Možná proto jsem na něj také narazil. Je plné skvělých songů, které si vždy rád poslechnu... a překvapivě u mě za oblíbenost tohoto alba nemůže song s Rihannou. :D

Mé nejoblíbenější: Space Bound, WTP, Not Afraid, Untitled, Love the Way You Lie, Almost FamousLinkin Park - Minutes to Midnight - 2007
Tak u LP zřejmě platí to, co u Eminema. Mám je rád už strašně dlouho a každé album vnímám převážně pozitivně. Srdovými alby jsou zatím jen Meteora a právě Minutes to Midnight, i když oblíbené mám skoro všechny. :D Když před měsícem (tyjo, ten čas letí) byli LP v Praze na Aerodrome festivalu, tak jsem si ještě dlouho vyčítal svou neúčast, ale z finančních a časových důvodů to nebylo úplně možné. Ale zpět k albu... je z roku 2007 a mimo jiné tam najdete i úvodní song pro první film o Transformerech.

Mé nejoblíbenější: Leave All Out the Rest, What I've done, Bleed It Out, Given Up, Shadow Of the Day, Valentine's DayBritney Spears - Femme Fatale - 2011
Tohle album z roku 2011 je pro mě v popu jedním z nejoblíbenějších. A je úplně jedno, že ho zpívá Britney. Je sestaveno tak, že by jej mohl zpívat každý. Lépe řečeno, každá současná popová zpěvačka. Prostě dobrý pop se skvělou produkcí. Hlas je tady ve vedlejší roli, protože je stejně počítačově upraven. Není to sice úprava typu Believe od Cher, ale je to citelné. Mě to však nevadí. Ty písničky mě chytli natolik, že si je musí několikrát do roku pustit. A i když jsem již zapomněl snad všechny songy z loňkského Glory, Femme Fatale tady bude vždy. :)

Mé nejoblíbenější: Till the World Ends, I Wanna Go, Gasoline, Trip to Your Heart, CriminalTwenty One Pilots - Bluryface - 2015
Vím, tohle je poměrně nové album, ale zatím se mě docela drží. Často mám chuť pustit si alespoň jeden song z tohoto velice povedeného alba. Příjemný a neokoukaný pop-inie-elektro-rock? :D Nevím přesně, co je to za styl, ale strašně se mi to líbí. Některé písničky jsou tam velice drsné a hrubé, další jsou zase sladké a hravé, možná přesně proto nedokážu určit, který styl tohle album vůbec je. Jedno vím jistě, zaujalo mě to na první poslech. ;)

Mé nejoblíbenější: Stressed Out, Heavydirtysoul, Fairy Local, Hometown, Ride, Tear in My HeartSpice Girls - Spice / SpiceWorld - 1996 a 1997
A samozřejmě, bez nich by to nešlo. Starší věc, co poslouchám několikrát do roka by jste již těžko hledali. Je to láska už od dětství... a tak, když jiní poslouchali Šmouli, já se sestřenicí jeli tohle. Prostě hudbě, která mě zatím provází dosavadním životem. A některé songy pro mě nezestárnou. Jinak samozřejmě staře znějí a současná generace by po nich ani neštěkla. Ale svůj půvab to má pořád. Navíc i ty mladé generace znají Wannabe. Teda snad! To je totiž, jako by neznali ani Baby one more time od Britney, Black or White od Michaela Jacksona nebo Smells like teen spirit od Nirvany. To jsou prostě klasiky!!! A když si poslechnete ty songy, tak úplně slyšíte rozdíl oproti dnešní hudbě... slyšíte tam totiž hudbu a nástroje... ne jen elektroNĚCO.Samozřejmě, že bych takto mohl pokračovat dále, ale třeba jindy, myslím, že tohle stačí. Byla by tady kupa Beyoncé, Kylie Minogue, Simple Plan, určitě by došlo třeba i na již několikrát zmíněného Justina, ale jak říkám, pro dnešek to stačí. ;)


TOP alba roku 2016

18. února 2017 v 21:24 | Usher
V loňském roce vyšlo mnoho alb, jsou však ta, která mě vážně zaujala, zklamala a ty, ke kterým jsem se ani nedostal. Ovšem při celkovém pohledu na hudební stránku roku 2016 můžu říct, že to byl výživný rok. U mě pomalým tempem ale doznívalo i hodně alb z roku 2015. Tak jo, představím vám své nejposlouchanější alba roku 2016.

(článek vznikal od ledna do února)


1. Beyoncé - Lemonade

Tak začínám logicky s tím nejdůležitějším pro mě. A rozhodně čídlo jedna. Šestá řadovka od Beyoncé dostala název Lemonade a Bey se komerční propagaci věnovala ve velkém. K albu byl natočen hodinový dokumentární film, ve kterém byly představeny všechny skladby. A vážně bylo a je o co stát. Velká kampaň pokračovala také pomocí turné, které Bey jela po USA a Evropě. Jenže... v některých zemích jako by se po ní slehla zem. Země, kde by nevydělala tolik (například ČR) obešla obloukem. Ale fanoušci si novou desku i tak našli a vynesli jí na první místo tuzemské prodejnosti CD nosičů. Mimochodem, dle kritiků nejlepší album roku 2016 - spolu s "Blackstar" zesnulého Davida Bowieho.

Mou recenzi k tomuto albu naleznete zde.

Mé nejoblíbenější songy: Hold Up, Daddy Lessons, Freedom, Sorry, All Night, Love Drought
2. Ariana Grande - Dangerous Woman

Nikdy jsem tuhle sexuchtivou lolitku neměl v plánu poslouchat, ale "Into You" mě přivedlo na opačné myšlenky. A ještě, že tak. I přes sexistické a oplzlé texty se mi celé album fakt líbí. Rytmy alba jsou skvělé a Ariana má fakt super hlas. Ariana se mimochodem dostala mezi nejposlouchanější interpety loňského roku a její album je v TOP 5, podle počtu poslechů... No, musím se přiznat, že je to mé druhé nejposlouchanější album loňského roku, takže na tom něco bude. :D Navíc jak Into You, tak Side to Side byly v USA i Evropě velkými hity. Ať chceme nebo ne, Ariana je prostě popovou princeznou současnosti. Pro současné teenagery (a nejen pro ně :P) je tím, čím pro nás byla v roce 2000 Britney Spears. A tak můžeme všichni vzdát hold nové princezně popu. Tohle album stojí za poslech. ;)

Mou recenzi k tomuto albu naleznete zde.

Mé nejoblíbenější songy: Into You, Touch It, Side to Side, Greedy, Thinking Bout You, Dangerous WomanDalší alba jsou skvělá a také mě moc nadchly, tak ty dvě první jsou prostě absolutní vrcholy. Je mi jedno, jak moc vám přijde Lemonade divné a Dangerous Woman sexistické. Jsou to prostě mé srdcovky. ;)3. Melanie C - Version Of Me

Mel C vydávala většinou spíše rock-popová alba. Tohle byla úplně jiná káva a v docela dost recenzích jsem se dočetl, že je to její nejlepší a nejpropracovanější album. A úplně s tímto názorem souhlasím! Rozhodně jedno z nejlepšch alb minulého roku.... a možná i celkově posledních let. Mou recenzi najdete ZDE.

Mé nejoblíbenější songy: Dear Life, Somethin for the Fire, Version of Me, Room for Love, Numb, Our History4. Skillet - Unleashed

Rockové album bude v tomto výběru snad jen jedno... respektive Skillet jsou jediná čistě rocková skupina, která se tady objeví. Tohle album mě dobře nakoplo. Čekal jsem, že si ho jednou poslechnu a pak odložím, jako to předchozí, ale nestalo se tak. Má to vážně šťáku a energii - jinou a lepší než jejich předchozí desky, i když i ty měly své poklady. I k tomuto albu jsem psal recenzi a tu najdete ZDE.

Mé nejoblíbenější songy: Stars, Undefeated, Burn it Down, Feel Invicible, The Resistance, Savivors of the World5. Jon Bellion - The Human Condition

Málokdy se stane, abych se tady nadchnul pro nějakého zpěváka, když nepočítáme Justina. :D Ale tento chlápek si to zaslouží! Tohle album mě bavilo už když vyšlo, pak to trochu přešlo a na podzim se to nadšení vrátilo. Je to totiž album, ke kterému se dá pořád vracet. Je experimentální, energické a neookoukané. Je to jedno z alb, na které jsem nenapsal recenzi. Proto bych se mu tady chtěl věnovat o něco více.
Stylově se tohle album jen tak zařadit nedá. Obsahuje směs hiphopu, popu, rocku a především RnB - ale všechno v moderním kabátku. Hodně pracuje se svým hlasem, někdy je až moc elektronický - nicméně stejné efekty pak dokáže nahrát i na svých koncertech live pomocí různých přístrojů, takže proč ne. Bezpochyb je tohle album něco jako Bluryface od Twenty One Pilots - objevilo se loni na jaře, ale do povědomí se dostane až v tomto roce, respektive v US už se to povedlo. :) Tohle album doporučuji. Mimochodem doprovodené kresby k tomuto albu tvoří jeden z nejhezčích bookletů ever! ;)

Mé neioblíbenější songy: All Time Low, 80´s films, Woke the Fuck Up, Maybe IDK, Guillotine, Overwhelming
6. Lady Gaga - Joanne

Nový směr Lady Gaga hodně lidí ostře krizituje. Je však mnohem více lidí, co říká, že je tohle obrat k lepšímu. A já souhlasím. Bezpochyby je to něco jinéh než Gaga z Poker Face nebo Bad Romance, ale už to není ta oslizlá kostra ala Born This Way a ani nic otřesného z Artpopu, který se opravdu nepovedl. Tudíž bylo lehké navázat něčím lepším. A to Joanne rozhodně je! Country, funky, kvalitní pop a sem tam trochu rock'n'rollu... Gaga prostě věděla, co od tohoto alba chce. Tak nějak chtěla všechny pustit blíže k sobě a ukázat i něco jiného. Jenže, není i tohle jen další pokus o pózu? To hodnotit nebudu. Ale album mám rád. A dokonce jsem ho teď dostal na Valentýna od přítele. :D Je fakt, že tohle jsem vážně nečekal - mé první a asi poslední CD od Gagy co vlastním.
Mou recenzi na album najdete ZDE.

Mé nejoblíbenější songy: Joanne, A-YO, Perfect Illusion, John Wayne, Dancin' in Circles, Hey Girl
7. Simple Plan - Taking One for the Team

Pořád a stále je to jedna z mých nejoblíbenějších skupin! A pořád se mi jejich hodba líbí. Tohle album bylo taky dobré! Jsem docela zděšený, že jsem na tohle album nepsal recenzi - Ano, byl jsem zklamaný, ale když to srovnám s některými jinými alby, pořád to bylo dobré, ale předešlé tři alba byly vyšší level, škoda, že si ho kluci neudržely... Docela se stylizují do kanadské verze Maroon 5. Jako na jednu stranu je to fajn a budu je mít rád ještě asi dlouho, ale už to není takový zájem, jaký jsem o ně měl. A ačkoliv píšu, že je škoda jejich popovějšího stylu hudby, tak jsem za něj rád. Protože já sám jsem dost "zpopovatěl". :D

Mé nejoblíbenější songy: Everyting Sucks, I Don't Wanna Go to Bed, I Dream About You, Boom, Farewell, Singing in the Rain8. LP - Lost On You

Naprostá pecka! Pro mě byla tahle ženská velkou neznámou, ale po ohlášení její účasti na Colour of Ostrava jsem jí poslechl. A její prosincové album je brutál! Tak kvalitní soft-pop-rockerku jsem dlouho neslyšel! Je boží... pro někoho by to byla uspávačka hadů, ale to jen pro ty, co musí mít v každém songu rychlé tempo a nebo ohlušující rockové kytary. To ona ne, vše zvládne pár nástrojů a hlavně její podmanivý hlas, se kterým si umí skvěle pohrát. Nestává se moc často, že bych pochválil novou hudbu, ale tohle je super! Fakt... a kvalitou bych tohle albu úplně s přehledem hodil k hodnocení 90%!

Mé nejoblíbenější songy: Lost On You, Other People, Tightrope, Strange, Muddy Waters, Into the WildA pak je tady řada alb, u kterých bych vypíchnul je pár songů... a tyto alba hodnotm všelijak, některé jsou dobré, ale jen mi nesedly. Některé jsou fakt špatné a mají to štěstí, že alespoň pár songů se tam dá poslouchat. Ale jsou i takové, které jsem třeba vůbec neslyšel - k těm se samozřejmě vyjídřit nemůžu. :D Ale mezi těmi, co jsem slyšel a myslím, že by v tomto článku měly být jsou tyto:

Elliphant - Living Love Golden
Mé nejoblíbenější songy: Love Me Badder, Not Ready, Spoon Me, Step Down

Norah Jones - Good Days
Mé nejoblíbenější songy: Carry On, Flipside

Rihanna - Anti
Mé nejoblíbenější songy: Kiss it Better, Love on the Brain, Desperado

Jake Miller - Overnight
Tohle album, vlastně EP, by mohlo být v té top 10, ale raději jsem ho tam nedal, nemám ho tak moc naposlouchané, ujížděl jsem hlavně na písníčkách, které jsem vám napsal níže, a ty také beru za to nejlepší, co tohle EP nabízí. S tím, že Jake vydal na konci ledna tři nové songy, tak uvidíme, co z toho bude. :)
Mé nejoblíbenější songy: Overnight, Tell Me Love You It, Good Things

Britney Spears - Glory
Nechtěl jsem jí sem dávat, ale nakonec jsem si řekl, že i když z tohoto alba poslouchám je tři songy, tak je mám hodně rád... ale do topky to určitě nepatří.
Mé nejoblíbenější songy: Liar, Slumber Party, Change Your Mind (No seas cortes)

DNCE - DNCE
Jediný důvod, proč tohle kvalitní popové album není výše je protože ho nemám tolik naposlouchané! Jinak jde o překvapivě velmi dobře sestavené album s dobrými texty a skvělou, chytlavou hudbou.
Mé nejoblíbenější songy: Naked, Cake By the Ocean, Pay My Rent

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- odborníci doporučují

David Bowie - Blackstar
Na počest Davida jsem si krátce po jeho smrti pouštěl tohle album a stejně jako třeba u Beyoncé jde hlavně o experimentální hudbu. Je to fajn, ale není to pro mě... ale baví mě, že ti, co tohle milují pak kritizují jinačí interprety, co dělají podobnou hudbu. Radši neřešit. Jinak určitě chápu, proč to dostalo tolik cen Grammy. ;)
Song: Lazarus

Solange - A Seat at the Table
Queen B má sestru a je to tahle nenápadná zpěvačka, jejíž album je prý jedno z těch nejlepších za minulý rok. Tady si to úplně nemyslím, Solange nemá špatný hlas, ale není to ono...
Song: Cranes in the Sky


A jaké jsou Vaše topky roku 2016? :)

Grammy 2017

14. února 2017 v 22:27 | Usher
Po dlouhé odmlce opět ke psaní na blogu. Respektive nevím, jestli se mi bude chtít a budu mít v nejbližší době čas. Ale k této hudební údalosti se prostě musím vyjádřit. Loni jsem se ke Grammy vyjádřil hlavně pomocí módní policie, a to mi moc nešlo, ale i tak si to zopakuji. ;)

Celý večer měl být ve znamení Beyoncé, ale jak už jste možná slyšeli, tak nebyl. Z původních devíti nominací proměnila pouze dvě. Kdež to její největší konkurentka Adele vyhrála opravdu vše, co mohla. No, ani se moc nedivím. Deska "25" měla dvakrát tak větší prodejnost než deska "Lemonade", ale to může být způsobeno i tím, že deska Adele vyšla již na podzim v roce 2015, kdež to Bey vydala "Lemonade" až na jaře 2016. Nicméně právě kvůli desce "25" u mě Adele stoupla na kvalitě, protože mám to album vážně rád. :) Ale pořád to není Beyoncé! :D

Takže všechny hlavní ceny ovládla Adele. Beyoncé proměnila jen tu za nejlepší videoklip (Formation) a nejlepší urban album. - To se shoduje, protože mezi urban alby jí už dlouho nemůže nikdo kontrolovat. No, ale co tak chudák Rihanna... ta byla sice 8krát nominovaná, ale nevyhrála ani jednu z cen.

Tady máte české reportáže ke Grammy. Doporučuji shlédnout. ;) Je to Grammy v kostce, protože to opravdu bylo jen o Adele, Beyoncé a "těch ostatních". Součástí reportáží je také emocionální děkování od Adele směrem k Beyoncé, kdy byla Adele přesvědčena o tom, že deska od Bey je tou, co si tuto cenu zaslouží.


Co se týče vystoupení je jasno. Všichni se shodli na tom, že se vrcholem večera stalo vystoupení Beyoncé. Mezi další vystoupení, které se mi líbily patří i Ed Sheeran, Lady Gaga s Metallicou a samozřejmě i Adele. Během večera ale vystoupilo i plno jiných, třeba The Weeknd s Daft Punk, Alicia Keys, nebo Katy Perry se svým novým singlem.

Co se týče rób, mám jasno! ;) viz. v celém článku...

Jaký byl rok 2016?

7. ledna 2017 v 23:22 | Usher
(článek vznikal od 18.12.2016 do 7.1.2017 :D)

Možná je na rekapitulaci roku ještě brzo, ale už teď toho mám hodně a tuším, že až tak zásadní věc už by snad proběhnout neměla. :) Když bych vzal všechny detaily, tak by to byl opravdu dlouhý článek a tak to trochu zkrátím. Aby jste u toho neusli. Tento rok pro mě znamenal velké množství splněných snů... vlastně by se dalo říct, že už mi jich moc nezbylo a musím vymýšlet další! :D Mám za sebou několik vydatných výletů, skvělé a nezapomenutelné koncerty a jednu třšničku na závěr roku.

Takže hezky od začátku. Leden, ten byl tedy plný zážitků. Hlavně pro mě samé novinky. Poprvé v Itálii, poprvé na snowboardu, poprvé v Alpách, poprvé v O2 aréně, poprvé jsem viděl Ellie Goulding. Konec ledna byl hodně výživný - da-li se to tak nazvat. Bylo mnoho chvil, při kterých jsem se cítil skvěle. No, na sjezdovce se snowboardem na nohách to ale nebylo. :D Přece jen jsem zjistil, že nejsem a asi ani nikdy nebudu sportovní typ. Možná jsem na tohle tak trochu strašpytel. Bál jsem se fakt hodně a je známo, že když má člověk strach, tak mu to nikdy nejde. No, ale na druhou stranu jsem si to alespoň zkusil... a přežil! Jupí.
A teď k samotné Itálii. Byl to můj sen, teda jedna z vysněných zemí, kam jsem se chtěl podívat. Řecko jsem si splnil loni, tak jsem neváhal a na Itálii jsem kývnul. Nevadilo mi, že je to v zimě a ještě kvůli lyžování. Chtěl jsem tam a nakonec jsem byl vážně rád, že jsem jel... Kromě sportovních zážitků mám i kulturní... návštěva Verony ve mě zanechala silný zážitek. Navíc jsem si říkal, že to beztak potrvá, než se někam dál zase podívám (to jsem ještě nevěděl, že v té Itálii budu za tento rok ještě jednou :D). Verona, Bolzano a oblast okolo jezera Lago Di Garda byla nádherná. Krása. Myslím, že do Verony se jednou rád vrátím. Jen asi v trochu teplejším měsíci.


A hned po Itálii přišel další silný moment, který jsem již zmínil výše. Koncert Ellie Goulding. Což bylo něco masakrálního. Poprvé jsem zažil takto velký koncert. Pokud tedy nepočítám Colours of Ostrava, ale to je zase něco jiného... Moje druhá nejoblíbenější zpěvačka se ukázala v tom nejlepším světle. Skvělý zpěv, bezvadná choreografie, poutavá projekce. Vážně úžasný koncert. Když se teď zpětně koukám na ty svá videa, je to pořád stejné WOW! :) Samozřejmě jsem přiložil i své video songu "Love Me Like You Do" a je to také poprvé, kdy jsem zde dal své video z tohoto koncertu. Bylo více songů, které se mi líbí i více, ale hádám, že budete znát spíše tohle. ;)

Dalším silným zážitkem tohoto roku je koncert anglické skupiny Years & Years. Lístky na tento koncert jsem loni daroval na Vánoce svému příteli a ukázalo se to jako skvělá investice. Byli jsme vážně hodně nadšení! :) Celkově zazpívali všechny své songy a navíc ještě covery Britney, Katy Perry a Drakea takže pecka. :)

Rychlím skokem přeskočím do května, ve kterém jsme se s přítelem podívali do Británie. Pro oba to byla premiéra. A myslím, že jsem do teď opravdu nadšení. Edinburgh je s přehledem nejhezčí město, které jsem kdy navštívil. Takže kdybych těm skotům i rozuměl, bylo by to ideální místo k usazení. :D Vážně! Byl jsem nadšený taky proto, že nám vyšlo opravdu krásné počasí, které je na ostrovech viditelné jen poskromnu. No, i památky mi vyrazily dech, ty stavby jsou nádherné. Miluji anglickou architekturu. A příroda byla taky super, ten anglický venkov okolo hradu Stirling... áá.. chci tam zase! :D A jednou se to určitě splní. Snad...

Dobrá, další skok bude do července, mezitím bylo pár vztahových potíží, ale vše se nakonec urovnalo. :) Takže do Milána jsme jeli spolu... Itálie podruhé. To je sen. Ale jak už jsem psal, Verona je jiná liga než Milan. V Miláně mě nadchlo mnoho věcí, je to hezké město, ale bydlet bych tam nechtěl. Špína, velké množství protivných lidí a hlavně brutální vedro. A když píši brutální, byl to opravdu masakr. 36 stupňů ve stínu, bez jediného závanu... v tu chvíli jsem opravdu miloval pokojovou klimatizaci. Jinak památky samozřejmě nádhera... přece jen, je to Itálie, jeden z domovů umění. Ale hlavním důvodem této návštěvy byl koncert Beyoncé. Vážně jsem se moc těšil a bylo na co! Totální pecka! O tomto koncertu jsem toho ale už napsal hodně. :) Níže přikládám video.


No, další velký skok udělám až do října... srpen byl spíše jeden velký návrat domů a září bylo nezajímavé. :D V říjnu jsem prodělal super rýmu! A zrovna v době, kdy jsem letěl s kamarádkou na pár dnů do Londýna. "Yahoo!" Anglie je vážně hezká, jenže... Londýn je Londýn. :D Město přecpané lidmi všech kultur - to by mi nevadilo... jen prostě, je to tam opravdu mazec, u nás se k tomuto přirovnání používá hlava na hlavě. Nic, co bych rád znovu opakoval. Respektive líbilo se mi tam, ale asi bych to neviděl na nějaký dlouhý pobyt. Vážně stačí max týden - a i ten by byl možná moc. No, není to Edinburgh, to rozhodně ne. Nicméně i přesto doporučuji. Byl to další splněný sen.

Člověk si už říká, co může přijít na konci roku, když byl celý rok takový nabitý. No, někdo by se divil, ale ono to jde ještě trumfnout. :D Vánoce jsou vždy svátky plné překvapení... tento rok sice byly jen z půlky, ale to mi nevadilo. Dostal jsem úžasné hodinky, skvělý batoh, drogerku, peníze a plno dalších věcí. Ale tím hlavním dárkem, co jsme si s přítelem nadělili je štěně. :) Takže už to budou 4 týdny, co žijeme ve třech a musím podotknout, že je to fajn. Sice máme pořádného ďábla, ale o to více je zábavy... jen kdyby nekousal. :/ :D Ale prý to odezní, když mu začnout růst pravé zuby. Tak se modlíme, ať tomu tak vážně je. Nic jiného nám ani nezbývá.

Ehm, myslím, že byl rok 2016 hodně vyčerpávající a plný všeho - zážitků, splněných snů, problémů, radostí a hlavně skvělých lidí, kteří mi pomohly v mnoha ohledech. :)

A jaký byl Váš rok s koncovkou 16? :)

Jinak přeji samozřejmě všechno nejlepší v novém roce. ;)

Hudební výběr: Listopad

22. listopadu 2016 v 18:10 | Usher
Tak, čas od času se nechám inspirovat Ennie a nějakým jejím nápadem. Teď to bude měsíční hudební výběr. Ale myslím, že to bude jen pro tento měsíc, nebudu to opakovat každý měsíc. Ale nápad zveřejnění písní, které jsem za poslední měsíc jel nejvíce se mi vážně zamlouvá. Navíc mám pár nových favoritů, které bych vám rád představil. Něco tady už bylo... třeba taková Britney, kterou jsem na blog dával před pár dny. :D Ale je na čase o menší shrnutí...

Zatím pro mě každý podzim znamenal vracení se k rockovým jistotám, tento rok to nějak neplatí... Jemné záchvěvy tam jsou, ale nic nového to není. U nových písní mám problém i v popu, ne vždy mi sednou. Třeba nový Bruno Mars - ble. Ukázkový příklad toho, co se mi fakt nelíbí. :)

Zajímalo by mě, jak moc se s vámi shodnu... a nedivte se, že je zde tolik songů. Měsíc je docela dlouhá doba a každou chvilku máme každý jinou oblíbenou hudbu. Jo, a bude to trochu prolet zůrnými styly... ale převládá taková plazivá hudba. Nevím proč!

Abych nezačal Britney... tak začnu něčím jiným, co možná znáte, protože se to údajně hraje i v Česku. Já se s tím setkal až na Spotify... A byl jsem s tohoto songu unesen... celkově je Dua Lipa skvělá zpěvačka a těším se, až jí v únoru výjde debutové album, to bude mega nálož. Již nyní je to prý jedno z nejočekávanějších alb v Británii. Ne, že bych se tomu divil.


Christmas Wishlist

22. listopadu 2016 v 17:39 | Usher
Těším se, až budu psát ten ukrutný článek, který shrne všechno, co se za tento rok stalo... v mém osobním životě i třeba ve světě hudby. Bude to "výživný" článek, plný informací, které jste ne vždy měli možnost číst. :) No, než takový článek bude, to si ještě nějaký ten čas počkáte. Do Vánoc bych to asi viděl ještě na pár recenzí, nebo alespoň na dvě. Dvě alba, které vyšly právě dnes. Nové album Little Mix a DNCE. Upřímně jsem chtěl již dnes poslechnout album Little Mix, ale po čtyřech písničkách jsem to vzdal - zbytek neprozradím, byl by to spoiler. :D Je potřeba na to mít více času. A ten teď nemám.

Dále jsem chtěl přidat fotky z Londýna (po měsíci :D), ale do toho se mi taky úplně nechce... Nebo ne, že by nechtělo... jen prostě, upravit to na formát, a upravit a pak ještě nahrát na blog. To je moc práce. :D I když, možná to ještě dneska stihnu. A teď k tomuto konkrétnímu článku, jak již titulek napovídá jedná se o Vánoční seznam dárků... a narovinu říkám, že jsem tento rok asi náročný. :D Koukal jsem, co jsem si přál loni - dokonce jsem tento článek napsal i v podobném datu (20. listopadu). No, je celkem vtipné, že vše z toho loňského seznamu nakonec mám. Krom jednoho CDčka, to jaksi nemám (Kylie Minogue - Kiss Me Once), ale i na tohle čas určitě přijde...

Tento rok je to mezi mými přáními ve znamení jedné značky. Podle obrázku asi všichni poznáváte, o které značce mluvím. ;)


Mám na mysli značku Calvin Klein. Tento rok jsem v podstatě neměl žádné vánoční přání a bylo mi trochu jedno, co dostanu. Teda věděl jsem, že chci CD Mel C, ale nic víc... a když se mě věčně někdo ptal, co bych si přál, tak jsem nad tím začal uvažovat. Nakonec jsem našel docela dost věcí, které by mě udělaly šťastným. :D Když to tak shrnu, úplně prvně jsem začal projíždět oblečení... a při prozkoumávání e-shopů jako ZOOT, Answear nebo Woodies jsem narazil na značku Calvin Klein. Napadlo mě kouknout na jejich oficiální stránky. A bylo až k neuvěření, kolik oblečení se mi tam líbilo. :D Strašně se mi líbí to "cK" logo! Však taky zrovna to je na těch hadrech někdy i to nejdražší... Našel jsem tam mikinu, ze které jsem unešený. :D Fakt! Byli jsme se na ní kouknout i do obchoďáku (mám to štěstí, že je v Ostravě alespoň jeden shop Calvin Klein), a když jsem si jí "omakal", tak jsem došel k názoru, že jí fakt chci. Ten materiál, ten střih, ten vzor = kvalita. No, ale zpět na zem... řekl jsem si, že tohle bude věc, kterou když nenajdu pod stromkem, tak si jí stejně koupím. Jsem totiž nezmar.

Krom mikiny zde můžete vidět i hodinky a sadu parfémů téže značky. K parfémům nic moc nepovím. Byl to prostě výstřel. Respektive mi přišel akční newsletter z Notina, a tam to zrovna bylo. A když ty parfémy neznám, tak bych si je v těchto malých lahvičkách alespoň odzkoušel. Ale hodinky, to už je trochu jiná story. Babička mi od maturity nutí, že bych si nějaké měl koupit... pořád jsem byl proti, ale když vidím, jak se to zase vrací a je to docela módní trend, tak se chci alespoň trochu držet nad zemí. Původně jsem měl vybrané jiné hodinky... tmavé a menší... jenže menší měly (paradoxně) řemínek, který se nedal zkrátit a navíc působil hodně žensky, takže byla druhá možnost znovil klasický vzhled, ten ovšem nikde v Ostravě nebyl - nejblíže v Praze. Pak mi stejně prodavačky rozmluvily tmavé hodinky, že prý se ke mě nehodí... a navíc, že jsou až přehnaně elegantní a hodí se spíše k obleku. A aby mi to dokázaly, tak mi daly na vyzkoušení nejpodobnější těm, které jsou v Praze. Dal jsem jim za pravdu... navíc na mě ta popelavá černá absolutně zanikla... kdež to ta bílo-stříbrná prostě razí. Takže jsem si je včera koupil. Je to dárek od mamky, takže jsem jí nejdříve zavolal, jestli si ty hodinky můžu koupit, přece jen je to dost drahé, ale mamka vůbec nebyla proti, ba naopak, byla ráda za mě, když slyšela, jak jsem spokojený - a navíc, prý je mám i na narozeniny, které mám hned 2 týdny po Vánocích, takže juchů. :D

Dost bylo keců o hodinkách! Jsou zde i další dárky... již zmíněné CD Melanie C - Version of Me, na které na blogu pěju chválu už od jeho vydání. Po minuloročním úspěchu opět knížka (sice jsem nedočetl "Sněží, sněží", až do konce, ale nechybělo k tomu moc! Tuto zimu to hodlám přečíst znovu :P). Tentokrát je to fantasy krimi o čarodějovi z Londýna - ne, není to Harry Potter. :D Dále je tu peněženka. Víte, jak těžké, je najít peněženku, která by měla tolik kapes, co chci a ještě vypadala dobře, respektive normálně a alespoň trochu pánsky? Je to nadlidský výkon, ale po vyčerpávajím hledání v obchodech jsem nakonec našel na internetu. Yahoo... A poslední je batoh, ten můj černý Nike už je... řekněme, opotřebovaný. Z venku fajn, ale zevnitř už připomíná ementál. Takže následovalo to samé, co u peněženky. Dlouhé hledání, na jehož konci byl favorit od značky Ripcurl.

No a to by stačilo k dárkům... protože je tento článek skoro tak dlouhý jako recenze na koncert Beyoncé. :D :D A to je špatně... měl to být jen kratší článek, no jo... kdo to měl vědět, že se tak rozjedu?

A co vy a vaše přání? :)

Jednou takhle v Londýně...

24. října 2016 v 20:20 | Usher
Jak už jsem se zmiňoval v předchozím článku, minulý týden jsem byl na menším výletě s kamarádkou. Celkově to byl její nápad. Někdy v květnu jsme se bavili, že bychom někam mohli vyrazit spolu a případně nechat naše drahé polovičky doma. :D No ono, pak jsme se nějak začali rozplývat nad Anglií, ale tu jsme nějak neřešili, spíše jen tak, že bych se tam někdy rád podíval, do Londýna a tak... plánovali jsme tedy něco menšího, Lednici, Valtice a tak... O to více jsem byl překvapený, když mi o dva dny později volala, že jsou zpáteční letenky do Londýna za pětset. Asi 15 minut jsme se přes telefon rozplývali a dohadovali, jestli to bude stát za to, protože nám bylo jasné, že když poletíme v úterý odpoledne a budeme se vracet ve čtvrtek ráno, nebudeme mít vyloženě moc času. Ale upřímně myslím, že to byl tak akorát výlet. Oba jsme se nakonec shodli, že to stačilo... možná bychom dali ještě jeden den na nějaké ty muzea a tak. No, zpět na začátek. Dohodli jsme se po dlouhém telefonátu, že tedy pojedeme. Kámoška hned našla hostel, abychom to měli co nejlevnější. Ano, bylo to fajn, oproti desítce ve Skotsku, dát pouhých třináctset za dvě noci v centru Londýna. Ale... no, více níže.


FOTOREPORT: Milano | IT

10. srpna 2016 v 21:39 | Usher
Tak jsem se konečně dostal i k přidání fotek z Itálie... Řekl jsem si, že je tady prostě musím dát, když už jsem se vykašlal na ty ze Skotska - tam jich bylo o dost více a neuměl bych ani vybrat ty nejlepší. :) Tady to ovšem nějak šlo, vybral jsem ty nejzajímavější a nejtypičtější místa + opět je zde pár fotografií z úžasné koncertu Beyoncé! Bohužel si u většiny fotek nepamatuji název nebo místo, takže se omlouvám, radši k tomu ani komntáře psát nebudu. Prosím, nekopírujte fotografie, děkujíí. :)


Top z Top vol.3

2. srpna 2016 v 21:31 | Usher
Nadešel na třetí díl tohoto článkového "seriálu" o těch nejhezčích mužích/chlapcích (musím to napsat, už kvůli tomu, že tam mám Biebera :D) podle mě. Pvrní část nepřinesla žádné velké odtajnění - Liam Payne, David Beckham, Chris Pratt a Channing Tatum. To nebyla myslím pro některé, kteří tady chodí už pár let, žádná novinka. Druhá část taky nepřišla s ničím novým. No ano, Chris Evans se mi líbil vždy a Colton taky... jen jsem o nich nedával až tak znát. Za to Justin a Chace byli myslím jasní, ne? ;D ... No a teď je čas na to nejlepší. Tohle jsou totiž mé "GUILTY PLEASURE"! :D Tohle jsou prostě ti, které tajím. Proto jsem se o nich snad vůbec nezmínil. A když říkám nikdy, tak myslím NIKDY a NIKOMU. :D

Nic proti ničemu... ale asi nejsem sám, komu se líbí. ;D Enjoy girls! :D A když nepočítám Liama, tak jsou to opravdu takoví ti top (co se vzhledu týče). Liam už taky poslední dobou ani ne, když ho není vidět a člověk neví, jak vypadá. :D


Takže bychom mohli začít hezky z leva do prava...

Jake Miller je americký 23letý rapper. Jeho video "A Million Lights" jsem dokonce na blog myslím nenápadně dával (někdy v roce 2013). Byl to první záblesk, kdy jsem si řekl, že je to vážně hezký chlap - nebo mladík. A to si myslím pořád... Má strašně hezký pohled. Vlastně oči jsou vždy to první, na co se každý většinou dívá jako první (doslova). Ale pokud si všimenete. Zase jsou si tito čtyři docela podobní. :D Já ty přimhouřené očka zbožňuji! :D A ty větší rypáčky jsou taky yummy. Druhého "pána" jste asi poznali. Cam Gigandet, který se proslavil nejdříve v seriálu OC, kde hrál pořádného hajzla a o pár let později samozřejmě proslul rolí dalšího záporáka ve Stmívání. Já ho tam teda nemusel. Byl to první a poslední moment, kdy jsem si řekl, že mu to fakt nesluší - ten culík byl odporný. :D Ale na druhou stranu pak přišlo Burlesque, kde byl do půl těla... Myslím, že připomenutí bude na místě také u Jasse Metcalfa. Tento mladý a velice pohledný muž se proslavil zejména svou vedlejší rolí v seriálu Zoufalé manželky. Pamatujete si toho mladého zahradníka, se kterým spala Eva Longoria? Tak to je on! A od tehdy se tedy změnil v ještě pohlednějšího muže. Strašně se mi u něj líbí kontrast světlých očí a tmavých vlasů, vypadá to hodně divoce a neodolatelně. :P No, a posledního chlapáka asi představovat nemusím... Myslím, že do počtu svalů je to asi ze všech tří článků ten nejsvalnatější a rovnou i nejmladší muž. Upřímně, jeho hlas mi vadí, ale jeho vzhled ani ne. :D Ale na některé písničky jsem si i zvykl. Nic méně nikdy nebudu patřit mezi hudební fandy Nicka Jonase. Teda, nikdy neříkej nikdy, že? Tuhle hovadskou větu, že někoho nebudu poslouchat, jsem říkal už několikrát. Když tak zpětně vzpomínám: Justin Bieber, Miley Cyrus, Nicki Minaj, no bylo jich dost... Ale do této finálové čtyřk Nick prostě patří. :) Tihle čtyři jsou podle mě velkými fešáky.

Ehm, samozřejmě na ně nemyslívám, jak by mohlo z článku možná vyznít. Jsou hezcí a příjemně se na ně kouká, ale já mám svého krasavce doma. ;) Navíc třeba takový Cam má manželku a dítko - dneska jsem při hledání fotek viděl fotky jeho prcka, hezké mimčo. :)

A když už jsem se o Jakovi zmínil trochu více, tak bych tady mohl dát i nějaký jeho song. Upřímně jsem ho nikdy moc neposlouchal... spíše mi stačily videa na youtube. :D Ale jeho poslední EP je moc příjemné. A píseň "Sunnshine" je hrozně osobní. Strašně se mi zalíbila. Je pomalá, ale silná... asi za to může ten příběh. ;) Pokud vás tahle písnička zaujme jsem ochoten napsat recenzi jeho krátkého EP. Debutové album by mělo vyjít někdy po prázdninách.


Mé soukromé Awards

1. srpna 2016 v 21:43 | Usher
Včera se prý vyhlašovaly další Teen Choice Awards. Udílení cen, které mi zrovna moc neříká... nicméně zpěvačkou roku je Selena Gomez, což není špatné. Musím si zvyknout, že prostě patří mezi zpěvačky a ne, mezi herečky. Ale jo, sem tam zazpívá vážně dobře... hádejte, kdo je zpěvák roku?! :D To by jste neuhádli... Ano, je to Justin. A ne, není to Timberlake. :D Rozhodl jsem se po shlédnutí tohoto žebříčku vytvořit svůj vlastní! :D Hohohoo... nebudu dávat tolik zbytečných kategorií, mě vystačí ten základ. Alespoň zase poznáte, co mám rád... jako kdyby jste to už nevěděli...

Vlastně mi někdy ani nedochází k čemu takové ceny slouží... Ok, Grammy, EMI, Oscaři, a tak... ty chápu, ale Teen Choice Awards jsou asi totálně o ničem... respektive je to vážně jen tak na oko... jsou to ceny, které jsou vážně zaměřené na tu teen základnu a jde to vidět v nominacích i vítězích. Ale upřímně... tento rok mě překvapilo, že "RnB & Hip Hop artist" vyhrála Beyoncé. To jsem tam moc nečekal... spíše bych tam čekal Rihannu. Ale ta nebyla ani nominovaná... Nicméně skoro nikdo z hlavních hvězd nepřijel a nepřevzal si cenu osobně... ani Selena, ani Justin, ani Beyoncé, v podstatě si tam zašly jen ty hvězdy seriálu Pretty Little Liars. :D A bodejď by ne, když vyhráli cen, že by tím mohli zaplnit celou vytrínu. Já tento seriál ani nesleduji, asi jsem z takového žánru vyrostl... ale věřím, že příznivců má více než dost, a nejen v Americe.

A jak by vypadal můj seznam vítězů? Zhruba takto:
(neodolal jsem a u některých variant jsem udělal více míst, protože prostě nešlo vybrat to nejlepší... ale i tak jsem se to všechno snažil vždy seřadit od nejlepšího ;))

Film: Věčně mladá
Seriál: The Big Bang Theory
Herečka: Blake Lively (Věčně mladá)
Herec: Eddie Redmayne (Dánská dívka)
Animovaný film: Zootropolis: Město zvířat / Malý princ

Zpěvák: Justin Bieber (bohužel :/ tady se shodnu s teen choice :D) / Troye Sivan
Zpěvačka: Beyoncé / Ellie Goulding / Demi Lovato
Skupina: Simple Plan (ano, nedávám One Direction...)
Album: "Lemonade" Beyoncé
Song: "Hold Up" Beyoncé / "Into You" Ariana Grande
Videoklip: "Into You" Ariana Grande / "Hold Up" Beyoncé

tyjo... docela jsem to zmenšil... až na tolik, že jsem v podstatě již vše vypsal... :D pff... a oni z toho dělají "show" na celý večer. To jsou ale šílenci...

Ale ne, tak každý má mít to své. A je jen dobře, že takové žebříčkové udílení cen existují, jinak by tyto stars nevěděly, jak na tom jsou. :) Tak trochu doufám, že přijde nová vlna zpěvaček. :D Klidně ať vyhrává Selena, než aby se měla zpět ze dna vrátit Britney... ona nemůže vyhrávat zpěvačku roku, protože prostě nezpívá :( A to je na jednu stranu i škoda... asi. :D

A co vy? Kdo by vyhrál u vás? ;)

Dilema... Jít nebo nejít.

27. července 2016 v 21:05 | Usher
Už třetí den docela tápu. Čeho se mé dilema týká? V podstatě úplné kraviny! :D Jde o koncert Seleny Gomez v Praze. Upřímně, moc jsem nad ním z počátku neuvažoval... postupem času nad tím uvažuji čím dál tím víc. :) Ale na druhou stranu si říkám, že to nebude koncert jako od Beyoncé nebo od Ellie... dle videí z youtube jde vlastně o podobnou show, jako měla Ellie... jen s tím rozdílem, že Selena nezní na živo tak dobře. Vlastně ona celkově moc živáky neumí. Videa na youtube mi to jen potvrdila... tudiž bych na ni šel převážně kvůli atmosféře a té samotné show, která by snad mohla být fajn. :) Bude zpívat také mnoho songů, které se mi líbí, ale prostě si nejsem jistý... Nechce se mi vyhodit prachy za zklamání. Takže jsem byl odhodlaný, že nic nebude. Navíc týden před koncertem budu v Londýně a budu muset dohánět pracovní povinnosti.

Nicméně mě docela solidně nalomila Eva (roxanne), která ví, že Selenu poslouchám... Ovšem je taky důležité podotknout, že jsou u mě rozhodně přednější celebrity, třeba taková Rihanna, která pražskou O2 arénu strhla včera, svým údajně velmi vydařeným koncertem. A podle videí je mi i líto, že jsem tam nebyl... U Rihanny mi vždy bylo jasné, že nemůžu čekat kdoví jaký pěvecký výkon, ale podle těch vidí, co jsem viděl to bylo vážně super. Třeba Diamonds, Five Four Seconds nebo Umbrellu zpívala celá hala. A to bylo strašně fajn. :) Jéé, a je to už týden a dva dny od koncertu Bey - ten čas strašně letí!

Takže zpět k Seleně. Prostě jen nevím, jestli mi to za to stojí... Na jednu stranu je to dobré v tom, že pokud bude dobrá, tak mě tento koncert jen mile překvapí. :D Protože nepočítám vůbec s ničím extra. Selena je hezká, má na koncertě docela hezké kostýmy (jak které a jak kdy) a také celkem příjemný setlist. Tohle mě ale pořád nedokáže přesvědčit ke koupi vstupenky... snad pomůžou vaše názory a komentáře. ;)


Jen pro představu přidávám video z koncertu Seleny, aby jste viděli alespoň něco málo. :)

REPORT: Splněný sen... Beyoncé live!

21. července 2016 v 22:06 | Usher
Jak jsem již dopředu avizoval. Tento rok byl (a pořád je) naprosto úžasný. Co se týče zážitků! Leden italské Alpy, Verona a koncert Ellie Goulding, březen koncert Years & Years, červen Skotsko a nyní konečně vytoužený koncert Beyoncé v Milánu, městě módy. Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím nejen o své pocity, ale taky i o videa... (Ale pouze dvě. Přece jen, nemusí být na youtube všechno. Stejně jsou tam i videa z menší vzdálenosti.)


Fotky budu vkládat své i z oficiálního webu Beyoncé. A myslím, že poznáte fotky, které jsou oficiální. Přece jen jsem nestál dva metry od Queen B, takže mé jsou ty fotky z tribuny. A musím říct, že i přes to, že jsem seděl(spíše častěji stál a vrtěl se :D), tak jsem si tento koncert náležitě užil! Přeci jen jde vážně o splněný sen.

Mohl bych vykládat o všech dnech, které jsme v Miláně byli... ale nebudu. Bylo by to zbytečně zdlouhavé, kdo chce, může kouknout na fotky na mém instagramu, ty řeknou víc než dost. Milán je hezké město, ale bydlet bych tam nechtěl. Památky a moderní část jsou ale velkým lákadlem, které jsem mile rád viděl.

A teď už k samotnému pondělímu koncertu! "Brány pekel" se otevíraly již v 17:30... teda vlastně se spožděním v 18:00 hod. Ale ne, že by to úplně vadilo, protože jsme stejně díky mé maličkosti stáli rovnou ve třech řadách. Měli jsme bránu č. 8... bohužel jsme nejprve stáli u č.9 a pak sice u č.8, ale ta byla(stejně jako všechny ostatní) rozdělena na normální a VIP (ne přímo označení, ale bylo to rozdělaní podle speciálně zakoupených balíčku), hádejte u které jsme stáli... ano, u VIP a ne, VIP lístky jsme neměli. :D Naštěstí jsem si toho všiml v půlce fronty, tak jsme pomalými kroky přešli z VIP řady do té normální. Dívali jsme se radši všude jinde, než na lidi za námi. :D Ti nás totiž určitě probodli pohledem. :D A jelikož před těmi 13ti (nebo kolika, už ani nevím :D) branami čekalo skoro 60 tisíc lidí, tak si dokážete představit, jakou masu jsme u té naší brány předběhli. :D Jo, málem bych zapomněl zmínit, že jsme stáli na přímém slunci a 36 stupních... rozehřátý beton, žádný přístřešek, prostě prdel jak sviň.


Když jsme se dostali dovnitř, tak jsme si zašli pro zásobu pití (vodu a pivo) a pak jsem prošel se smutným výrazem kolem merchendise věcí... nechtělo se mi za to tolik utrácet, ale kdyby se mi zachtělo, tak některé z těchto věcí jsou k dostání i na ofiko webu Bey, takže pohoda. Noo.. a pak jsme asi 10-15 minut hledali naší bránu přímo na tribunu :D To bylo hodně funny! Každý nás poslal jinam. Nakonec jsme si cestu našli sami... a překvapivě byla úplně jinde, než nám říkali organizátoři. Jo, je taky důležité podotknout, že italové a angličtina nejde ruku v ruce... když slyší angličtinu, začínají komunikovat rukama a nohama, ale pro ukázku směru (špatného) to bylo dostačující. :D

Tak jsme si teda skoro po hodině konečně sedli... a zhruba po 10 minutách našeho sezení jsme zjistili, že už je vlastně sedm a začali předskokani... tedy předskokanky. K mému údivu byl celý hodinový blok jen pro předskokany. Ale proč ne, stejně ještě dobrá polovina lidí trčela na tom betonovém "plechu" před stadionem a pekla se za živa.

Britney VS. Katy

15. července 2016 v 16:09 | Usher
Tak jsem se dneska zase od srdce zasmál. Britney i Katy dnes vydaly nové singly... Respektive píseň od Katy by měla být novou hymnou Olympijády a nová písnička od Britney je taková hymna o Britney a o tom, jak za ní zpívá počítač. :D
Obě mám rád, poslechnu si je (Britney asi více), ale pobavil mě ten boj o to, kdo má lepší song... Jako sorry, ale ani jeden není tak dobrý, aby mezi sebou vedly boje. Každý fanoušek si vybere ten svůj, a nebo žádný... Mě třeba úplně nezaujal ani jeden, ale uznávám, že ten od Britney je lepší... respektive soudím podle toho, že jsem si ho pustil dvakrát, zatím co Katy pouze jednou. :D A teď asi ke každé zvlášť...

Britney Spears byla odjakživa (od roku 1999) považována za popovou princeznu. Bohužel mladší generace vládnou. Takže Britney je princeznou popu spíše pro starší generace. Novou princeznou popu je oficiálně Selena Gomez. Ale ono to asi vyjde na stejno. Ani jedna nedokáže profesionálně odzpívat celý koncert - soudím pouze podle videí, třeba se u Seleny pletu. U Britney se nepletu určitě, ta naposledy zpívala živě asi před 15ti lety. :D Nicméně Britney má výhodu, že si udělala jméno a její značka je prostě žádaná... teda, už ne jako dříve, ale pořád její jméno něco znamená. Proto má také tu smlouvu s vystupováním ve Vegas. No a teď k novému songu...
Mnoho z vás asi nesleduje kariéru Mariah Carey, ale všichni by jste měli vědět, kdo to je. Americká diva, která v devadesátých letech znamenala opravdu moc. A uměla zpívat... ale po roce 2002 jako by se jí něco stalo s hlasem a šla do háje. A pak přišla s albem, kde se z Mariah stala Whisperiah - začala místo zpěvu spíše mluvit a šeptat... a tuto fázi má teď Britney. Její sloky jsou přesně takové, jako ty od Mariah! Mluvím a šeptám... ono je to ok u zpěvaček ala Rihanna. Ale popová diva jako Britney si to moc nemůže dovolit. Nicméně její fanoušci budou nadšeni, tak jako já z Lemonade od Beyoncé. ;) Takže celkový názor je ten, že by mě song více bavil, kdyby ho zpívala Selena Gomez.


A teď ta druhá... Katy Perry neuměla nikdy zpívat. Respektive ona umí, když chce... ale ne všechno. Tohle nevyzpívá ani za nic. To už bych dříve tyto vysoké tóny čekal u Rihanny... i když, u té asi taky ne. :D No, není to špatný song. Přece jen, není to žádný její singl k novému albu. Je to "jen" song k Olypiádě... proto taky není ani na přední příčce v itunes storu, tak jako Britney. Tento song je v podstatě něco, co vyšumí. Nemá takovou sílu, aby se vyrovnal třeba písni pro fotbalové euro - myslím tu největší hymnu Waka Waka od Shakiry. Je to prostě je jen balada... ale neříká, že to není příjemný song. Jen trochu nuda.


Up & Up

14. července 2016 v 18:34 | Usher
Nevím, kolik z vás zná tento nový song z aktuálního alba Coldplay, ale je to pořádná pecka. A teď pár věcí, co jste možná nevěděli... A co si budeme namouvat, ani já to nevěděl. ;)

Vlastně je to jen jedna podstatná věc. Která mě překvapila, protože jsem to ani netušil. V refrénu této písničky se krom Chrise Martin objeví také Beyoncé, gospelová zpěvačka a herečka Marry Clayton, herečka Annabelle Wallis, za kytarou vstanula legenda ze skupiny Oasis Noel Gallagher a ve sboru k tomuto songu zpívá mimo jiných také malá dcera Beyoncé Blue Ivy Carter.

Pro mě docela překvapení. A Beyoncé by v tomto songu zněla dobře i normálně, kdyby nebyla jen podkres. To dosvědčuje tento příjemný letní remix. A někdo, jako je Ennie to asi neocení. :D Sorry Ennie, nic rockového nemám na skladě. :D

https://soundcloud.com/ccmcremixes/upandup / Beyoncé zpívá od 3:24 ;)

A teď samozřejmě originál s úžasným videem. Toje spojením dokonalosti a preciznosti. Tohle je vyloženě umění. Smíchání současných a minulých záběrů, situací. No prostě, tady tým okolo Coldplay odvedl skvělou práci a jedná se snad o nejlepší video vůbec... Pokud si myslíte opak, rád se kouknu na to, které je podle vás TOP. ;)


Mé sebestředné já

29. června 2016 v 19:08 | Usher
Dlouho jsem uvažoval, jaký článek napsat... a dneska mě to ťuklo. Při pohledu na můj instagramový účet mi došlo, že musím na lidi, kteří mě neznají působit jako sebestředný, namyšlený a namachrovaný frajírek. Teda alespoň mi samému to tak přišlo... Vím, tohle tvrzení zní taky samo od sebe dost namyšleně. :D Hmmm, že by na tom přece jen něco pravdy bylo?!

To, že nejsem dokonalý je více než jasné. A než abych se měl za úžasného, je to právě naopak. Docela mi chybí sebevědomí, tak si ho možná právě takto sbírám. A díky lajkům a komentářům se mi to snad i daří. :D ... Nikdy jsem se sebou nebyl úplně spokojen, ale co vám mám nalhávat, není zrovna mnoho věcí, co bych dělal pro opak. I když se poslední dobou trochu snažím. Jenže snaha někdy nestačí. Ale to by bylo na jiné povídání. Dnešní článek bude o něčem jiném... Vybral jsem TOP 10 svých nejvíce namyšlených selfie fotek. A věřte mi, že #selfie u mě na instagramovém účtu naleznete více než dost... Je sice pravda, že se snažím prohazovat je fotkami, které nejsou o mě, ale i tak je zde mého xichtu někdy více, než je potřeba... No, na druhou stranu, profily některých ostatních vypadají jako profily ze seznamek... fotka xichtu ráno, dopoledne, u oběda, odpoledne, na lehátku, v posteli, u večeře a pak ještě ze sprchy, aby toho nebylo málo... Až takto špatně na tom rozhodně nejsem. Takže bych si snad mohl i zatleskat?! :D

A teď k věci, tady máte ten můj výběr. :D (Seřazeno od nejstarší, po nejnovější)


Fotky v celém článku. ;)

Moje nová srdcovka!

19. června 2016 v 19:15 | Usher
Tak, světe div se, po té šňůře Ariany Grande a Beyoncé se v mém playlistu objevilo i něco jiného a taky nového. Jedná se o poměrně neznámé jméno - pro mě. :D Ti, co sledují taneční hudbu, tak ví, kdo je Jon Bellion už ze songu "Beautiful Now" od Zedda. Mě osobně strašně zaujal kreslený obal jeho debutového alba, o kterém zde asi brzo uvidíte i recenzi.


Jon mi přijde jako hodně sympatický chlap. Nejdříve mě zaujal cover alba, pak písně a pak jsem koukl, jak vypadá, a z toho už jsem šel úplně do mdlob. :D No, co vám budu nalhávat. Líbí se mi. :D

Je mi jasné, že né každý z vás je právě na tento styl. Jeho hudba je takové elektro smíšené s hip-hopem. Na Wikipedii je jeho hudba označovaná za Alternativní RnB a nebo Hipster RnB, což obojí slyším prvně. :D Nicméně si můžu do své sbírky přidat další styl. Tohle mě totiž hrozně chytlo. Jeho songy mají hloubku a emoce, a navíc si všechno napsal sám, jak slova, tak hudbu. Je to prostě všestraný umělec. Nebudu to tady moc rozvádět, protože si musím něco šetřit i na samotnou recenzi. :) Nicméně si myslím, že o tomto zpěvákovi ještě uslyšíme. ;) Jooo... a docela mi tento styl přimoní Justina Timberlaka, akorát tohle je více naplněno emocemi a také je to o poznání méně mainstreamová hudba. Posuďte sami...


Tohle je zatím jediné ofiko video k debutovému albu. Nicméně sem dám ještě další singl... Ty, které zde dávám se mi fakt zalíbily... Ono je takových songů více, ale vážně si musím něco nechat do recenze. :)


Tak co si o něm myslíte? Líbí/nelíbí? :)

I ♥ Scotland

6. června 2016 v 23:34 | Usher
Tak jo, nebudu to zbytečně roztahovat na několik odstavců. Ale alespoň krátký článek bych o tomto úžasném výletu napsat měl. :) Pár fotek jsem také přidal na instagram. Na facebooku jsem byl aktivnější, tam je jich mnohem více. Ale chybí fotky z posledních dvou dnů. To už se mi ani nechtělo přidávat. Tak snad někdy jindy. :D

Vše začalo Bratislavou. Ta byla moc hezké. Zašli jsme si na hrad, prošli centrum starého města, navečeřeli se a pak šli hezky spát na hotel. A hned ráno frr, směr Edinburgh. Před odletem jsem si vzal prášek proti stresu, takže mi v podstatě let ani nevadil. :D Až na to, že hned po startu z Bratislavy jsme prolétaly mrakem, takže byla docela hnusná turbulence, ale pak bez potíží až do Edinu, kde nás čekalo tvrdé přistání. Letadlo huplo tak silně, že to až bylo divné. Ale dalo se to...


Hned první den jsme jeli do centra Edinburghu, prošli jsme se po Princes Street, najedli se na lavičce - když už jsme v Británii tak samozřejmě s fish and chips, zašli si na hrad, prošli jsme se k Hollyrood Palace (oficiální skotské sídlo královny) a pak zpět na Princes Street. Samozřejmě jsme ze všeho byli nadšení. Opravdu ze všeho. Jejich styl architektury je prostě nádhera. Edin je docela přelidněné město. Je zde mnoho turistů, jako v každém velkém městě, ale to nám vůbec nevadilo. Doprava a vše kolem tam bylo boží. Doubledeckry (dvoupatrové autobusy) nejezdí jen v Londýně, stejně tak, jako i červené telefonní budky nejsou pouze londýnskou záležitostí. Celkově jsme došli k názoru, že je Edin hezčí než Londýn. Proč? Londýn je jen uměle vybované středisko plné umělých památek. Ano, je to legenda, ale umělá... tady bylo vše reálné, velkolepé a hlavně vážně hezky opečovávané. Britové jsou celkově pořádný národ. U nás by ani nebylo možné, aby se o polední pauze lidé zvedli a šli si dát oběd do parku pod hrad. Tady by lidé na trávě seděli vedle psích hoven a nebo odpadků... to se tam nědělo. Je to opravdu jiný (lepší) svět.

Druhý den byl také Edinburghský... vlastně, pouze jeden den jsme byli mimo Edinburgh. V ten druhý den jsme si zašli na horu Arthurs Seats, který je nad Edinburghem. Měli jsme šteší, že jsme všechny dny měli nádherné slunné počasí, které je na Británii až neobvyklé. Ale tím lépe pro nás. :)) Po tom, co jsme vylezli a slezli z hory(kopce), tak jsme šli směrem k moři, okolo staré trosky kostela. Výhled u moře byl boží... pláž byla vážně krásná, písčitá... připadal jsem si jako v létě, jen jsem byl v bundě, protože byl vítr. :D Ale tamní malé děti s rodiči jsou již zvyklí, takže tam létali pouze v plavkách a dělali všechny různé letní aktivity mimo koupání, přece jen byla voda ještě chladná. Po cestě zpět jsme se svezli busem na Princes Street, kde jse si zašli do Mekáče. Of course. :D Nerozumněl jsem ani hovno... skotská angličtina je odlišná od té britské... tzn. nerozumíte ani hovno a melou rychlostí 10 slov za sekundu. :D Mekáč jsme si vzali do parku a dali si ho tam, hezky v trávě spolu s ostatními. :D No... jinak jsme samozřejmě obešli, co se dalo. :)

Další den jsme navštívili pár desítek kilometrů vzdálené skluptury koňských hlav "The Kelpies" ve městečku Falkirk. Poté jsme jeli ještě dál do města Stirling. Tam bylo nádherně. Navštívili jsme tamní hrad - údajně nejhezčí hrad ve Skotsku a musím souhlasit, že byl hezký... než jsme to celé prošli uplnynuly skoro tři hodiny. Po tomto úžasném hradě jsme si ještě zajeli na monument Williama Wallace - pokud jste viděli Statečné srdce tak je to ten, kterého hrál Mel Gibson. :D Vážně super místo. Taková obrovská rozhledna. Výhled do krajiny byl nezapomenutelný... všude krásné údolí, louky, pole, točitá řeka, anglické domky... prostě krása. Poslední den jsme měli původně v plánu Glasgow a jezero Loch Lomond, ale báli jsme se, že bychom to časově nestihli kvůli vrácení auta. Takže jsme zůstali v Edinu a navšítivli tamní Národní skotské muzeum, kde mě teda uchvátila zejména ta přírodovědecká část. Mám hrozně moc fotek s různými zvířaty. Od klokana, přes pandy, lvi až po kočky při páření. :D Napolsedy jsme se prošli po High Street, The Royal Mile, Princes Street a nakoupili si nějaké ty suvenýry - respektive pohledy a sladkosti pro blízské. Pak jsme se vrátili k hotelu a ještě jsme se zajeli podívat na vzdálenější pláž Cramond, kde jsou protiponorkové zábrany. A když je odliv dá se okolo nich projít až na blízský ostrov. Krásné to bylo!

A nesmím zapomenout zmínit ani úžasný Morrison Market. Potraviny nejvyšší kvality za dost nižší ceny, než bychom je koupili u nás. Ovšem the best byly "páje", želé, salátky... No prostě mňamíí... Pokud budete mít cestu a příležitost, tak rozhodně doporučuji! ;) A pokud se poštěstí, tak si Skotsko bzry dáme znovu... tentokrát třeba Glasgow. Ale bacha, je tam docela draho, jedinné takové drobné mínus. Ale rozhodně mám plno krásných zážitků. :)

A někdy v budoucnu dodám i další fotek z naší sbírky. A už teď se těším na červencový Milan s koncertem Beyoncé. :3

 
 

Reklama
Reklama

TOPlist


web hosting: blog.cz / admin and layout by: Usher / 2008 - 2011 2012 - present